Ekmeğimizle oynuyorlar

banner37

Taksici Hüseyin Ulusu, bazı otel, hastane ve alış veriş merkezlerinin ücretsiz yolcu taşımalarının işlerine büyük darbe vurduğunu söyledi

Ekmeğimizle oynuyorlar
banner99

Ahmet İLKTAÇ

Gazimağusa’da 15 yıldır taksicilik yapan Hüseyin Ulusu, kendisi gibi birçok taksicinin de ortak sorununun, bazı otellerin, hastanelerin ve alış veriş merkezlerinin ücretsiz yolcu taşıyarak, geçimlerini taksicilikten kazananların ekmekleri ile oynandığından yakındı.

Gazetemiz KIBRIS’a gelerek şikâyetlerini anlatan Hüseyin Ulusu, Gazimağusa’da, 15 yıldır taksicilik yaptığını söyledi.

Sorunlarının çok fazla olduğunu ifade eden Ulusu, en büyük sorunlarının, kaçak taksicilerin yasallaştırılması olduğunu iddia etti.

banner134
Hüseyin Ulusu, bazı otellerin kendi araçlarıyla müşterilerini gezi ve ulaşım ihtiyaçlarını karşılamalarından  yakındı. Ulusu, aynı şekilde seyahat acenteleriyle bazı özel hastanelerin de yıllardır yolcu taşımalarına devletin göz yumduğunu öne sürdü.

Hüseyin Ulusu, bazı otobüs şirketlerinin, işletme izninde yazan güzergahın dışında da yolcu taşımasından şikayetçi olurken, tüm bunların taksicilerin işlerini olumsuz etkilediğini dile getirdi.

Müşterilerin ulaşımlarını sağlayan bazı özel hastaneleri defalarca şikayet ettiklerini ancak bu şikayetlerinden sonuç alınamadığını ifade eden Ulusu, taksicilere karşı yapılan bu yasa dışı uygulamanın cezasının KKTC’de 256 TL, güneyde de yaklaşık 5 bin Euro olduğunu söyledi. Hüseyin Ulusu, bunun da KKTC’de taksicilerin ekmeğinin elinden alınmasına teşvik olduğunu iddia etti.

Gazimağusa’da büyük bir alış veriş merkezinin ücretsiz olarak otobüsle yolcu taşımasını da eleştiren Ulusu, bu ücretsiz servisi kullanan bazı öğrencilerin alış veriş merkezinde değil de evlerine yakın bir yerde inerek ulaşım sağladıklarını söyledi. Hüseyin Ulusu, bunun da ekmeğini taşımacılıktan kazananlara büyük darbe vurduğunu dile getirdi.

Hüseyin Ulusu, Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Kemal Dürüst’ün politikalarından oldukça memnun olduğunu kaydetti. Ulusu, Dürüst’ün bu sorunu tek başına çözemeyeceğini bildiğini ve bu nedenle de tüm ilgililerin bu soruna bir çare üretebilmek için çaba göstermesini istedi.

Güncelleme Tarihi: 07 Mart 2017, 10:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75