banner6

El-Sen: AKSA'nın sözleşme harici iş yapması grev nedeni

banner37

Başbakan Yardımcısı ve Maliye Bakanı Serdar Denktaş, Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu Çalışanları Sendikası (EL-SEN) heyetini kabul etti.

El-Sen: AKSA'nın sözleşme harici iş yapması grev nedeni
banner90
banner99

Başbakan Yardımcılığı ve Maliye Bakanlığı’ndan verilen bilgiye göre, EL-SEN Başkanı Umut Öksüzoğlu, kabulde yaptığı konuşmada kurumun sendikal sorunlarını gündeme getirdi.

AKSA’nın sözleşme harici dokuzuncu makineyi (jeneratör) limana indirmesinden doğan rahatsızlığı dile getirerek söze başlayan Öksüzoğlu, bunun grev nedeni olacağı uyarısında bulundu.

Sendikanın genel olarak elektrik maliyetlerinin ucuzlatılabilmesine yönelik görüşlerini de Maliye Bakanı ile paylaşan EL-SEN Başkanı, ayrıca KIB-TEK Yönetim Kurulu’ndaki sorunları da aktardı ve sorunların çözümü konusunda Bakan Denktaş’ın desteğini talep etti.

Denktaş: Haftaya toplantı

Başbakan Yardımcısı ve Maliye Bakanı Serdar Denktaş da maliyetlerin ucuzlatılması, kamu alacakları ve kurumun borçlarıyla ilgili konuların daha kapsamlı bir toplantıda ele alınması gerektiğini, önümüzdeki hafta içinde böyle bir toplantı için gerekli girişimi yapacağını söyledi.

 

Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2017, 19:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104