banner6

El-Sen grevi kaldırdı

banner37

Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu Çalışanları Sendikası (El-Sen), dün başlattığı grevi bugün saat 17:00 itibarı ile kaldırdığını açıkladı.

El-Sen grevi kaldırdı
banner99

EL-SEN Başkanı Umut Öksüzoğlu yaptığı yazılı açıklamada, KIB-TEK yönetimi ile gün boyunca yaptıkları görüşmeler sonucunda grev sebebi olan konularda anlaşmaya vardıklarını belirterek, “Karşılıklı olarak imzaladığımız anlaşma protokolü gereği dün başlattığımız grevi bugün saat 17:00 itibarı ile kaldırmış bulunuyoruz” dedi.

Öksüzoğlu, “Temennimiz bundan sonraki süreçlerde sorunların karşılıklı diyaloglarla aşılması ve böylesine gündemlerle toplumumuzun zamanının çalınmamasıdır. Bu süreçte bizlere destek olan yoldaş sendikalarımıza, sivil toplum örgütlerine, siyasi partilere ve en önemlisi de halkımıza teşekkürü bir borç biliriz” ifadelerini kullandı.

KIB-TEK müdüründen sendikaya teşekkür

Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu Yönetim Kurulu ile Kurumda örgütlü Sendika El-Sen’in mutabakata varmasıyla kalkan grevle ilgili açıklama yapan Kıb-Tek Genel Müdürü Gürcan Erdoğan, sendika yetkililerine teşekkür etti.

Erdoğan yazılı açıklamasında,  varılan uzlaşıya, Sendikanın anlayışlı yaklaşımı ve Kıb-Tek Yönetimi’nin samimiyeti sayesinde ulaşıldığını ifade ederek, bundan sonraki süreçlerde diyalog kapısını sürekli açık tutmakta kararlı olduklarını söyledi.

 

Güncelleme Tarihi: 08 Haziran 2017, 22:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104