banner6

El-Sen: İş sağlığı ve güvenliğine yeterli önem verilmiyor

banner37

Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu Çalışanları Sendikası (El-Sen), ülkede iş sağlığı ve güvenliğine yeterli önem verilmediğini savundu.

El-Sen: İş sağlığı ve güvenliğine yeterli önem verilmiyor
banner151

El-Sen Genel Sekreteri Mustafa Uysal İş Sağlığı ve Güvenliği Haftası nedeniyle yaptığı yazılı açıklamada, İş Sağlığı ve Güvenliği Yasası’nın yürürlüğe girmesinin üzerinden 9 yıl geçtiğini belirterek, yasanın kamu ve özel sektörü kapsadığını ancak Bakan’ın açıklamalarının sadece özel sektöre yönelik olduğunu ileri sürdü.

Uysal, “ Devlet kendi daire kurum ve kuruluşlarında  İş Sağlığı ve Güvenliği Yasası’nı uygulamadan özel sektörden nasıl olurda bu adımları bekler? ifadelerini kullandı.

Uysal, devletin bir an önce kendi daire, kurum ve kuruluşlarında yasanın  gerektirdiklerini uygulamaya başlaması gerektiğini ifade etti.

Uysal, iş sağlığı ve güvenliğinin  devlet politikası olması, toplumda bir kültür haline gelmesi için öncelikle işverenlerin bu kültüre sahip olmasının  sağlanması, daha sonra okullarda iş sağlığı ve güvenliği konusu işlenmesi gerektiğini altını çizdi.

 

Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2017, 12:56
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110