banner6

Erhürman: Geliriniz hangi cinstense, o cinsle borçlanın

banner37

Başbakan Erhürman, düzenlediği rutin basın toplantısında dövizin artışıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Erhürman yaptığı açıklamada, vatandaşa seslenerek, borçlanmayı edinilen gelirin aynı para cinsiyle yapılmasını istedi.

Erhürman: Geliriniz hangi cinstense, o cinsle borçlanın
banner99

Döviz artışıyla ilgili açıklamada bulunan Erhürman, geçtiğimiz hafta Merkez Bankası yetkilileriyle görüştüğünü ifade ederek, Merkez Bankası mevzuatına göre, bankanın sadece banka değil, hükümete görüş de sunan bir makam olduğunu kaydetti.

Erhürman, Merkez Bankası’ndan dövizdeki artış karşısında neler yapılabileceği ve kriz anında yapılabilecekler ile ilgili rapor talep ettiğini kaydederek, banka yetkililerinin artış karşısında neler yapılabileceği ile ilgili raporu geçtiğimiz günlerde kendisine verdiklerini kaydetti.

Erhürman konuyla ilgili şunları kaydetti:

“İlk talebime ilişkin bankalar nezdinde yapılabilecekler ile ilgili raporu bize ulaştırdılar. Ekonomi Bakanlığı nezdinde, tüketicinin rahatlatılması için gümrükle ilgili çalışmalar sürüyor. Ekonomik Koordinasyon Kurulu’nu toplayıp bir karara varacağız. TL kullanıyoruz, çözüm olmadığı sürece TL’den vazgeçmek akılcı değil. Merkez Bankası’nın olanakları kısıtlı olduğu sürece, mücadelemiz sınırlıdır. Geçmişte daha önce bu müdahaleler yapıldı. Bunlar yine yapılabilir. Kısa vadede yapılacaklar ortaya çıkacak. Geliriniz hangi cinstense, o para cinsiyle borçlanın kampanyası yapılması gerekir.”

Güncelleme Tarihi: 23 Mart 2018, 10:57
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner110

banner104