Eroğlu: Boykot kimseye yarar sağlamaz

banner37

Büyükkonuk Belediyesi ile Büyükkonuk Eko Turizm Derneği işbirliğinde ve KKTCell ana sponsorluğunda gerçekleştirilen eko gün etkinliğinin 21’incisi dün köy meydanında düzenlendi

banner87
Eroğlu: Boykot kimseye yarar sağlamaz
banner90
banner99

Ayşe BULUT

Büyükkonuk Belediyesi ile Büyükkonuk Eko Turizm Derneği işbirliğinde 21’inci kez düzenlenen eko gün etkinliği köy meydanında düzenlendi. Bazı kesimlerin boykot ettiği Eko Gün etkinliği geçmiş Eko Günler gibi kalabalık olmasa, stant kuranları memnun etti.

Stant sahipleri satıştan memnun olduklarını dile getirerek bazı kesimlerin boykot kararına rağmen boykotu kırıp Eko Güne katılanlara da teşekkür etti.

Açılış töreninde hükümet kanadından sadece Turizm Bakanı Fikri Ataoğlu yer alırken diğer katılımcılar da 3’üncü Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, Cumhuriyet Meclisi Başkan Yardımcısı Zorlu Töre, UBP Genel Başkanı Hüseyin Özgürgün, YDP Genel Başkanı Erhan Arıklı, milletvekilleri, Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri komutanı Tümgeneral Yılmaz Yıldırım, Güvenlik Kuvvetleri Komutanı Tuğgeneral Tevfik Algan, İskele Polis Müdürü Ahmet Beşerler, Bazı belediye başkanları ve vatandaşlar katıldı.

Gün boyu devam eden etkinlikte kurulan stantlarda ülkeye özgü yiyecek ve içecekler satışa sunulurken, kültürel aktiviteler ve yerel sanatçıların konserleri de yer aldı. Etkinliğe katılan vatandaşlar da böylesi etkinliklerin ülke kültürünün yaşatılması bakımından önem taşıdığını belirterek Eko Günü protesto edenlerin belediye başkanını değil bölgedeki vatandaşı protesto ettiğini belirtti.

Etkinlik de ilk konuşmayı yapan Büyükkonuk Belediye Başkanı Ahmet Sennaroğlu, ülke kültür, gelenek ve göreneklere sahip çıktıklarını dünya var oluğu sürece değişim ve dönüşümün devam edeceğini ifade ederek, Büyükkonuk beldesini geliştirmenin ve ekonomik anlamda canlandırmanın en büyük amaçları olduğunu söyledi.

Cumhuriyet Meclisi Başkan Yardımcısı Zorlu Töre de Bükükkonuk denilince akla ilk Eko gün geldiğini kaydetti.

Ataoğlu: Eko Güne bin civarı turist katılıyor

Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu da eko günlerin önemine değinerek, ülke kültürünün yurt dışında tanıtılması için ellerinden geleni yaptıklarını belirtti. Bakan Ataoğlu, ülkede bulunan turistlerin böylesi etkinliklere ilgi gösterdiklerini ve söz konusu etkinliğe de bin civarında turistin katılacağını belirterek, etkinliğin düzenlenmesine katkı koyanlara teşekkür ederek konuşmasını tamamladı.

Ana muhalefet Ulusal Birlik Partisi Genel Başkanı Hüseyin Özgürgün de ülkedeki eko günlerin çoğaltılmasında ve gerçekleştirilmesinde Büyükkonuk’un büyük payı olduğuna vurgu yaptı.

3. Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu da 21. sine de katıldığı Eko gün etkinliğinin önemini bildiğini söyleyerek, böyle günleri boykot etmenin kimseye yarar sağlamayacağını belirtti.

Güncelleme Tarihi: 15 Ekim 2018, 09:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75