banner6

Eroğlu: Her şeyin başı yatırım

banner37

Üçüncü Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, bugün Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Kıbrıs Başkanı Okyay Sadıkoğlu ve beraberindeki heyeti kabul etti.

Eroğlu: Her şeyin başı yatırım
banner90
banner99

Eroğlu, MÜSİAD gibi kuruluşlara her ülkenin ihtiyacı olduğunu, özellikle yatırımlara aç olan KKTC gibi ülkelerin bu tarz kurumlara ihtiyaç duyduğunu kaydetti.

Yatırım olmadan kalkınma olmayacağını söyleyen Eroğlu, istihdam sorununun da yatırım olmadan çözülemeyeceğini belirtti.

Eroğlu, MÜSİAD’ın genç ve dinamik işadamlarının KKTC’ye katkısı olacağına inandığını söyledi.

Ziyaret Adana MÜSİAD ile gerçekleşecekti, uçak rötar yaptı

MÜSİAD Kıbrıs Başkanı Okyay Sadıkoğlu da bugün Adana’dan gelecek MÜSİAD heyetiyle ziyaret gerçekleştireceklerini ancak uçağın rötar yapması sonucu heyetin gelemediğini ifade etti.

Eroğlu’na dernek çalışmaları konusunda bilgi veren Sadıkoğlu, 80 ülkede 200 noktaya ulaştıklarını ve işadamlarına destek verdiklerini kaydetti.

Sadıkoğlu, Yunus Emre Enstitüsü’nde yarın saat 10.30’da işadamlarına yönelik ikili görüşme imkanı sağlayacaklarını söyledi.

Ağaç dikimleri yakında başlayacak

MÜSİAD Anı Ormanı oluşturulmasına yönelik sözleşmenin gerçekleştiğini, ağaç dikimlerinin yakında başlayacağını dile getiren Sadıkoğlu, 15 Temmuz darbe girişimi sırasında şehit olanların anısına da ağaç dikip, beratlarını ailelere göndereceklerini belirtti. Sadıkoğlu, resmi ziyaretlerinde de plaket yerine fidan dikip beratını ziyaret edilen kişiye takdim edeceklerini belirtti.

Sadıkoğlu, 15 Temmuz darbe girişimi sırasında şehit olanların çocuklarına yönelik, üniversitelerle işbirliği içinde KKTC üniversitelerinde yüzde 100 burs imkanı sağladıklarını söyledi.

“Çalışmalarımız KKTC’nin kökleşmesi ve ekonomisinin güçlenmesi içindir” diyen Sadıkoğlu, 47 aydır çıkardıkları MÜSİAD Kıbrıs bültenini de Eroğlu’na sundu.

 

Güncelleme Tarihi: 20 Ocak 2017, 13:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104