'Ev interneti kesintisiz hızıyla uçuruyor'

banner37

Kuzey Kıbrıs Turkcell’in internet servis sağlayıcı şirketi Lifecell Digital ve Creditwest Engine Solutions Technology Ltd. ilke imza attı

banner87
'Ev interneti kesintisiz hızıyla uçuruyor'
banner99

‘Ev interneti kesintisiz hızı ile uçuruyor’ sloganıyla sabit geniş bant piyasasına yeni bir anlayış getiren Lifecell Digital ile Kuzey Kıbrıs’ın en büyük özel bankası olan Creditwest Bank’ın iştiraki Creditwest Engine Solutions Technology (West Technology) arasında işbirliği protokolü imzalandı.

İmzalanan protokol kapsamında West Technology şirketi, Lifecell Digital Ev İnterneti satışa sunulacak.

Müşteri memnuniyeti adına yapılan bu işbirliği sonucu Lifecell Digital Ev İnterneti’ne sahip olan kullanıcılar ödeme kolaylığı imkânı bulurken Lifecell Digital Ev İnterneti’ne sahip olmak için başvuru yapmak isteyen Creditwest müşterilerine de olanak sunuluyor.
   Protokol törenine Kuzey Kıbrıs Turkcell Genel Müdürü ve Lifecell Digital Yönetim Kurulu Üyesi Harun Maden, Creditwest Bank Genel Müdürü ve West Technology Direktörü Mazher Zaheer, Lifecell Digital Genel Müdürü Emre Erosal, Kuzey Kıbrıs Turkcell Satış & Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Murat Küçüközdemir, Creditwest Bank Genel Müdür Yardımcısı Şahin Pekel, Creditwest Bank Genel Müdür Yardımcısı Doğan Akay, Lifecell Digital Bireysel Satış Yöneticisi Hasret Uludağ ve Creditwest Bank Alternatif Dağıtım Kanalları Uzmanı Şerife Komut katıldı.
 

Zaheer: Ciddi yatırımlar yaptık

Creditwest Bank Genel Müdürü ve West Technology Direktörü Mazher Zaheer, Creditwest Bank ve West Technology olarak Kuzey Kıbrıs’ta her zaman teknolojiye önem verdiklerini, 10 senedir de konuyla ilgili çok ciddi yatırımlar yaptıklarını söyledi.

Kuzey Kıbrıs Turkcell’le teknoloji sektöründe işbirliği yaprıklarını belirten Zaheer, şöyle dedi:

“2008 yılında sonra finans ile teknolojiyi ayrı düşünmenin mümkün olmadığını biliyoruz. Teknoloji şirketlerinin işbirliklerine ve bilgi birikimlerine ihtiyacımız var. Biz banka olarak özellikle Kuzey Kıbrıs’ta kendi bilgi teknolojilerimizi de kullanarak çok ciddi yeni ürünler hazırlayıp müşterilere sunuyoruz.

Yeni ürünleri özellikle de dijital yeni ürünleri müşterilere sunarken de bir teknolojinin bulunması gerekiyor. Bu teknolojiye de sağlamak için en iyi iş birliğini sağlayacağımız firmalar ile çalışıyoruz. Bu şirketlerin arasında da Kuzey Kıbrıs Turkcell bulunuyor. Geçen sene bizler Creditwest Bank olarak teknoloji alanında bir adım daha ileri atarak da West Technology şirketimizi kurduk.

Bugün West Technology şirketimiz de Lifecell Digital ile işbirliği başlatıyor. Bu iş birliğinin kesinleşmesi için 6 aylık bir süre geçti. Bizler eminiz ki, bu iki şirketin beraber çalışması sadece bizler için değil Kuzey Kıbrıs için de farklı bir marka ve farklı bir teknoloji yaratmaya çok yardımcı olacaktır”.

 

Maden: Kuzey Kıbrıs’ta bir ilk olacak


   Kuzey Kıbrıs Turkcell Genel Müdürü ve Lifecell Digital Yönetim Kurulu Üyesi Harun Maden de Kuzey Kıbrıs’ta bir ilk olan yenilikçi işbirliğine imza attıklarını ifade ederek 20 yıldır, Kuzey Kıbrıs’ta birçok ilklere imza attıklarını söyledi.

Maden, şöyle konuştu:

“Mobil haberleşme konusunda bütün ilkleri bizler başlattık diyebiliriz.  Data iletişiminin gelişmesine bağlı olarak 2017 yılının sonunda Lifecell Digital Ltd. şirketimizi kurduk. Bu şirketimiz ile birlikte de sabit internet pazarında da faaliyet göstermeye başladık. Kuzey Kıbrıs Turkcell ve Creditwest olarak yıllardır süren işbirliğimiz var. Fintech sektörü şu an teknoloji dünyasında en hızlı ve en sıcak gelişmelerinin olduğunu bir alandır.

Teknoloji ve iletişim ile beraber bankacılık ve ödeme sistemleri tamamen teknolojiye, internete ve mobil ağ üzerine gelişmeye başladı. Dünya’da, Avrupa’da ve Türkiye’de bu alanda çok ciddi gelişmeler bulunuyor. Creditwest, Kuzey Kıbrıs’ta da bu alanda öncü çalışmalarını gerçekleştiren bir kurumdur.  Bu alandaki inovatif girişimciliklerinden dolayı kendilerini de tebrik etmek istiyorum. Bizler de Kuzey Kıbrıs Turkcell olarak,  Creditwest Grubu’nun mobil ödeme hizmetlerinde ilk müşterilerinden biriyiz. Lifecell Digital ve West Technology’nin işbirliği ile ortak bir iş yapmaya adım atmış oluyoruz. Bundan sonra da farklı alanlarda West Technology ile Kuzey Kıbrıs Turkcell’in iş birliği kendini gösterecektir”

 

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2019, 10:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner108