banner6

Evren, esnaf ve zanaatkarlarla bir araya geldi

banner37

İçişleri Bakanı Kutlu Evren,  Kıbrıs Türk Esnaf  Ve Zanaatkarlar Odası Başkanı  Mahmut Kanber, Yönetim Kurulu Üyeleri ve oda temsilcileri ile bir araya geldi.

Evren, esnaf ve zanaatkarlarla bir araya geldi
banner151 banner143

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, esnafın sorunlarını dinleyen Bakan Evren,  ekonominin önemine dikkat çekerek, son yıllarda ekonomik sorunların çoğu ülkede sıkıntılar  yarattığını kaydetti.

Bakan Evren, hayatın temelini esnaf ve zanaatkarın oluşturduğunu belirterek, birlik ve beraberlik içinde hareket etmelerini istedi.

Vatandaşlık konusuna da değinen Kutlu Evren, kalifiye elemanların ülkedeki iş sektörüne büyük katkıda bulunduğunu, bunun da ekonomik açıdan ülkeyi kalkındırdığını belirterek, vatandaşlıkların prosedüre uygun kişilere verileceğini söyledi.

Kıbrıs Türk Esnaf  ve Zanaatkarlar Odası Başkanı Mahmut Kanber ise, kendileri gibi esnaf olduğunu belirttiği Bakan Kutlu Evren’in verdiği desteğe teşekkür ederek, sorunlarını bakana aktardı.

Avrupa’da en güçlü lobilerden birinin esnaf lobisi olduğunu belirten Kamber, esnafın birlik beraberliğini bozacak girişimlerin olduğunu savundu.

Güncelleme Tarihi: 05 Mayıs 2017, 21:23
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104