banner6

Gerilim sürerse olumsuz etkileniriz

banner37

Charter seferlerle Hollanda’dan KKTC’ye turist getiren Corendon Turizm Grubu’nun Yönetim Kurulu Başkanı Yıldıray Karaer, Türkiye ile Hollanda arasındaki gerilimin şu an için kendilerini etkilemediğini belirtti.

Gerilim sürerse olumsuz etkileniriz
banner151 banner143

Ali CANSU

Hollanda’dan Türkiye’ye ve ülkemize uçak seferleri gerçekleştiren Corendon Turizm Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Yıldıray Karaer, Türkiye ile Hollanda arasında yaşanan gerilimin devam etmesi halinde kendilerini olumuz etkileyeceğini söyledi.

KIBRIS’a konuşan Karaer, şu anda olayların çok yeni olduğunu ifade ederek, bunların devam etmemesi temennisine bulundu. Gerilimin devam etmesi halinde gelecek turisti negatif etkileyeceğini anlatan Karaer, “Olayların düzelmesi gerekir. Şu anda çarşamba (yarın) Hollanda’da da seçim var, nisan ayında da Türkiye’de referandum var. Herhalde seçimlerden sonra olaylar toparlanır gibi geliyor bana” dedi.

“Kıbrıs konumundan dolayı etkilenmez”

Hollanda ile Türkiye arasında son günlerde yaşanan gerilimin Kıbrıs’ı etkilemeyeceğini kaydeden Karaer, Kıbrıs ayrı bir yer ve ada olarak görüldüğü için Türkiye’de yaşanan terör veya diğer gerginliklerin Kıbrıs’ı etkilemeyeceğini söyledi.

Turistlerin, olayların adaya sirayet etmeyeceğini düşündüğünü kaydeden Karaer, bu gerginliğin Kıbrıs turizmine eksi bir etkisinin olmayacağı görüşünde olduğunu belirtti.

Corendon Grubu kimdir?

1997 yılında işadamı Yıldıray Karaer ve Atılay Uslu tarafından kurulan Corendon, tur operatörlüğü ile başlayan iş hayatına havayolu işletmeciliğini ve otel yatırımlarını da ekledi.

2014 yılında dünya devi Thomas Cook’u geride bırakan Corendon, birçok şirketin yok olduğu dönemde güçlenerek yoluna devam etti. Hollanda’da finans yapısı en güçlü turizm şirketi seçilen şirket, 2014 yılında bayrak taşıyıcı havayolu KLM dışında Tui Fly ve Transavia ile birlikte Corendon bünyesindeki Corendon Dutch şirketiyle de havacılık hizmeti de veriyor.

Corendon Turizm Grubu bünyesinde kurulan Corendon Airlines, Türk tescilli bir hava yolu operatörüdür. Corendon Turizm Grubu’nda ayrıca Hollanda, Belçika ve Almanya’da operasyon düzenleyen tur operatörleri, Avrupa ve Türkiye’de otelleri bulunan bir otel zinciri ve incoming şirketleri yer almaktadır. Corendon KKTC’ye 2010 yılında ilk charter seferleri başlatan uçak firmasıdır.

 

Güncelleme Tarihi: 14 Mart 2017, 12:40
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104