banner6

GİAD: Yapısal dönüşüm programı neden uygulanmıyor?

banner37

Genç İşadamları Derneği (GİAD), geçtiğimiz mayıs ayında Türkiye ile KKTC hükümetleri arasında, 2016-2018 dönemini kapsayan yapısal dönüşüm programının hiçbir maddesi KKTC hükümeti tarafından hayata geçirilmediğini belirtti.

GİAD: Yapısal dönüşüm programı neden uygulanmıyor?
banner151

GİAD Başkanı Cemal Gülercan, konuyla ilgili yayınladığı açıklamada, imzalanan protokolde yer alan icraatlarla ilgili adım atılmamasının, hükümetin vurdumduymazlığını ve ekonomiye aslında ne kadar önem gösterdiğini gözler önüne serdiğini ifade etti.

"Öğrenim kredisi, eğitim eylem planı, İstihdam strateji ve eylem planı, tarım master planı, kayıt dışı ekonomi ile mücadele eylem planı, toplu taşıma, finansal hizmetler ile ilgili yasalarda düzenlemeler, özel sektör ve kamu çalışanları arasında haksız bir eşitsizliğe sebep olan kamu mesai saatleri gibi hayati önem taşıyan konuları içeren bu yapısal dönüşüm planının hükümetimiz tarafından uygulamaya geçirilmemesinin sebebini anlamış değiliz" denilen açıklamada, hükümetin sektörlere darbe vururcasına neden hantal davrandığını sorgulandı. GİAD, bu konuda hükümetten en kısa zamanda bir cevap beklendiğini de iletti.

 

Güncelleme Tarihi: 30 Ekim 2016, 12:00
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner75

banner88

banner110