Girişimcilik üzerine ada çapında yaz kampı

banner37

Girişimcilik yoluyla toplumsal değişimin tohumlarını ekmeyi hedefleyen Lead Cyprus, 15 Temmuz’da başlayacak bir etkinlik düzenliyor

banner87
Girişimcilik üzerine ada çapında yaz kampı
banner90
banner99

   Gençler tarafından yönetilen Lead Cyprus, Kıbrıs’ın her şehrinde aynı anda ilk kez gerçekleşecek olan girişimcilik üzerine bir Yaz Kampı düzenliyor.

   Cyprusinno'nun inisiyatifiyle kurulan girişimcilik yoluyla toplumsal değişimin tohumlarını ekmeyi hedefleyen Lead Cyprus, Cypriot Enterprise Link (CEL) tarafından organize edilen yaz kampı bu ay içinde gerçekleştirilecek.

   Yaz kampı, 15 - 21 Temmuz 2019 tarihleri arasında her şehirde birden fazla yerde gerçekleştirilecek olup, vatandaşların iş becerilerini tüm mesleki alanlarda genişletmek ve adanın ihtiyacı olan çözümler sunmaya çalışacaktır.

   Lead Cyprus tarafından yapılan açıklamaya göre bu çaba, Kıbrıs'ta araştırma ve İnovasyon konusunda en iyi kuruluş olan RISE tarafından da onaylanmış bulunmaktadır.

   Program her şehirde ve farklı konuşma ve aktiviteler içeren altı ana temayı içermektedir. Girişimcilik alanında aktif veya aktif olmak isteyen her yaş grubundan herkese açıktır. Ayrıca, tüm şehirlerde Hackathon yarışmaları da düzenlenecektir.

   Konular arasında, girişimciliğe giriş seviyesinde kamplardan, ilham verici konuşmalar ve eğitim atöllyelerine, dijital araçlar yoluyla dezenformasyonla mücadele konusuyla medya ve siyasetin geleceği gibi konular bulunmaktadır.

   Bu girişimle yerel gençler tarafından planlanıp organize edilen, gençleri yerel bazda bilgilendirmeyi amaçlayan ve birlikte fikir üreterek öğrenmek ve ilham vermeyi amaçladıklarını kaydeden CEL yönetim kurulu üyesi ve Lead Cyprys Ortaklık Müdürü Eleftheria Panayiotou, “biz bir diyalog başlatarak, sosyal gelişimimizi girişimcilik ile başlatmayı hedefliyoruz” dedi

Seminer konuları

   Seminerlerin konu başlıkları, tarihleri ve yerleri aşağıdaki gibidir:

   Girne (15 Temmuz 2019) – İş Konuşalım!: Herkes İçin İş Temelleri Kılavuzu! İlham kaynaklarından, işinizi nasıl açacağınıza dair somut bilgilere, sosyal amacın nasıl itici bir güç olarak kullanılabileceği ve başkalarının nasıl yaptıklarının örneklerinin verileceği bir gün.

   Mağusa (16 Temmuz 2019) – Geleceğinizi Başlatın: A’dan Z’ye Girişimci Olmak İsteyenlere Yöneylik Hızlandırılmış Kurs: Girişimci olmak mı istiyorsunuz? Çok iyi bir fikriniz olduğundan eminsiniz ancak nasıl gerçekleştireceğinizden emin değil misiniz? O zaman bu sizin için doğru gün! Girişimcilik konusunda ilham almak ve onun hakkında bilgi almak için almak için A'dan Z'ye girişimciliği öğrenmeye başlayın!

   Larnaka (17 Temmuz 2019) - Mavi ve Yeşil Girişimcilik: Yeni Ekonomik pazarlar ve Sürdürülebilir Büyüme

   CEA, Chrysalis Leap ve Veriterra, bilgi ve güçlerini Mavi ve Yeşil Girişimcilik üzerine birleştirmiş durumda. MaritecX de aynı zamanda birçok fırsat olanağını kendi çevrelerine ve adadaki tüm Mavi ve Yeşil girişimciler için getiriyorlar.

Limasol (18 Temmuz 2019) - Dezenformasyon Savaşları: Dijital Çağda Mücadele için Araçlar

   Sahte konuşma ve nefret söylemi, çevrimiçi dünyada çok daha fazla görülen bir şey ve görünen o ki medyamız ya da hiç kimsenin bu sorunların üstesinden gelebilmemiz için yapabileceği hiçbir şey yok. Ancak bir yol var! Herkesi sahte haberlerle savaşmak konusunda eğitebilecek atölye çalışmaları sizleri daha bilgili kılacak ve ve başkalarına da yardım etmenizi sağlayacak.

Baf (19 Temmuz 2019) - Avrupa'ya açılan Startup Kapısı

   Baf gelişmekte olan bir Startup şehridir. Sadece girişimcileri çeken bir şehir değil aynı zamanda Avrupa’ya açılmak isteyenler için bir kapıdır. Eğer, bir şeyler öğrenmek ve dijital bir göçebe olmak istiyorsanız, Avrupa'da global tabanlı bir girişimin nasıl kurulacağı gibi ölçeklenebilirlik ya da 2 saat içinde bir girişimin nasıl başlatılacağı öğreneceğiniz bu gün, sizin günününüz!

   Lefkoşa (15-19 Temmuz 2019) –Noktaları Birleştirmek: Liderlik Öyküleri ve Değişimden Bahsetmek

   Lefkoşa akşamüstleri ilham, liderlik, başarısızlık ve değişim üzerine konuşmalar ile geçecektir. Lefkoşa ara bölge, her profesyonel için olmazsa olmaz olacaktır.

Hack {Cyprus} Hackathon (19 – 21 Temmuz 2019): Her şehirde gerçekleştirilecektir!

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner75

banner108