GÜKAD'ın 'İkinci El Eşya Çadırı' halktan ilgi gördü

banner37

Güzelyurt Geliştirme ve Kalkındırma Derneği (GÜKAD) ‘İkinci El Eşya Çadırı’ etkinliğinin ikincisini dün, Güzelyurt Açık Pazar’da gerçekleştirdi.

GÜKAD'ın 'İkinci El Eşya Çadırı' halktan ilgi gördü
banner90
banner99

Dernekten yapılan açıklamaya göre, Güzelyurtluların gönüllü bağışları ile kurulan çadırda, kıyafet, ayakkabı, çocuklara yönelik hediyelik eşyalar ve kırtasiye malzemeleri, 5 TL’den satışa sunuldu.

Etkinlikte basına açıklama yapan GÜKAD Asbaşkanı Süleyman Mert, ‘‘İki ay önce yine bayram öncesi birincisini kurduğumuz ikinci el eşya çadırının ikincisini bugün yine Güzelyurt Açık Pazar’da kuruyoruz.

Halkımız etkinliğimize, yoğun bir ilgi gösteriyor’’ dedi.

banner134
Gelir toplum yayarına gerçekleştirilecek projelerde kullanılacak

Elde edilen gelirin yine toplum yararına gerçekleştirilecek projeler için kullanılacağının altını çizen Mert, etkinlikte çevre için dayanışma ekonomisine de dikkat çektiklerini belirtti.

Etkinlikte gözettikleri bir başka noktanın da çevre bilinci ve geri dönüşüme dair duyarlılık ve farkındalığı artırmak olduğunu kaydeden Mert,  ‘‘Bayram öncesi Güzelyurtlularla yine bir aradayız. Hem onlarla bayramlaşıyoruz, hem de dayanışma duygumuzu güçlendiriyoruz” dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 27 Ağustos 2017, 14:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75