banner6

Gürcafer: İş sağlığı ve güvenliği, hükümetlerin birincil vazifesi haline gelmeli

banner37

Kıbrıs Türk İnşaat Müteahitleri Birliği (KTİMB) Başkanı Cafer Gürcafer, iş sağlığı ve güvenliğinin, çözümlenmesi gereken öncelikli sorun olarak hükümetlerin birincil vazifesi haline gelmesi gerektiğini kaydetti.

Gürcafer: İş sağlığı ve güvenliği, hükümetlerin birincil vazifesi haline gelmeli
banner151

Gürcafer, 4 -10 Mayıs İş Sağlığı ve Güvenliği haftası nedeniyle mesaj yayınladı. Cafer Gürcafer, mesajda, iş sağlığı ve güvenliği hususunda yaşanan olumsuzluklarda yanlış davranışın, her gün daha büyük bir sorun olarak yeniden karşılarına çıktığını belirtti.

Ülkedeki sorunların çözümsüz kalıyor olmasının en önemli nedeninin, sorunların önceliklerine göre belirlenmemesi olduğunu ifade eden Gürcafer, bu konuda verilen mücadelenin yazılan birkaç cezadan öteye gitmediğini savundu.

“Hiçbir şey insan hayatından daha değerli değil” diyen Gürcafer, konunun, çözümlenmesi gereken öncelikli sorun olarak hükümetlerin birincil vazifesi haline gelmesi gerektiğini kaydetti.

Gürcafer mesajına şöyle devam etti:

“Bu konuda öncelikle sistem oluşturulmalı devamında ise sistemin bütünü denetlenmelidir. Aksi takdirde televizyon ve basın eşliğinde yapılacak olan denetimler populizmden başka bir amaca hizmet etmeyecektir. Bu duygu ve düşüncelerle, 4-10 Mayıs İş Sağlığı ve Güvenliği haftasının çalışanların daha güvenli koşullarda çalışmasına vesile olmasını diler, sağlıklı ve huzurlu bir çalışma yaşamı için tüm tarafları gereken sorumluluğu üstlenmeye çağırırım.”

 

Güncelleme Tarihi: 04 Mayıs 2017, 18:52
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner75

banner88

banner110