banner6

Hayvancılarla polis arasında arbede yaşandı: Naimoğlulları gözaltına alındı

banner37

Kıbrıs Türk Hayvan Üreticileri ve Yetiştiriciler Birliği ile hükümet arasında süren görüşmeler olumsuz sonuçlandı. Hükümetten istediğini alamayan birlik üyeleri, eylemlerine devam edeceklerini ve Lefkoşa’daki tüm çemberlerdeki trafiği araçlarıyla tıkayacaklarını söylediler.

Hayvancılarla polis arasında arbede yaşandı: Naimoğlulları gözaltına alındı
banner150 banner151 banner143

Bunun üzerinde eyleme müdahale eden polis ile birlik üyeleri arasında arbede yaşandı. Hayvan Üreticileri ve Yetiştiriciler Birliği Başkanı Mustafa Naimoğulları ve bir kişi daha gözaltına alındı.

Naimoğlulları, gözaltına alınmadan önce hükümetin zam yaparken hesap kitap yapmadığını ancak is kendilerine gelince ince eleyip sık dokuduğunu ifade etti.

Hayvancılar hükümetten arpa, su ve mazot fiyatlarını düşürmesini, süt fiyatını da artırmasını talep ediyor.

Diğer yandan konuyla ilgili açıklama yapan Başbakan Yardımcısı Serdar Denktaş, hayvancılara eylemlerini sonlandırma çağrısı yaptı. Denktaş, süt ve hayvan yemi taban fiyatı konularında üretici ile anlaştıklarını, üreticilerin 10 maddelik istemlerinin 4’ünde anlaştıklarını diğer 6 maddeden için ise Pazartesi gününe kadar süre istediklerini belirtti.

Denktaş, polisin tutuklamalar yaptığını, polis genel müdürü ile konuştuklarını belirterek polisin gerekeni yapacağını söyledi.

Denktaş, “Hükümetimiz olanaklar çerçevesinde 2016 için yapılması gerekenleri yapacaktır. 2017 çok daha sorunsuz bir yıl olacak” dedi.

Hükümetin hayvancılarla pazartesi günü görüşmeleri sürdürmesi bekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 11 Kasım 2016, 22:18
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110