banner6

Hayvancıya çözüm arayışı sürüyor

banner37

Başbakan Yardımcısı ve Maliye Bakanı Serdar Denktaş, Tarım Master Planı ile ilgili hazırlıkların devam ettiğini kaydederek, “Sektörde ciddi reform ihtiyacı var” açıklamasında bulundu.

Hayvancıya çözüm arayışı sürüyor
banner99

Denktaş, bugün Hayvan Üreticileri ve Yetiştiricileri Birliği heyetiyle yeni bir toplantı daha yaptı.

Başbakan Yardımcılığı ve Maliye Bakanlığı’ndan verilen bilgiye göre, görüşme bu akşam saatlerinde bakanlıkta oldu.

Denktaş: Çözüm arayışları sürüyor

Maliye Başkanı Serdar Denktaş, geçen haftadan bu yana taraflarla istişarelerine değinerek, “Çözüm arayışları sürüyor” dedi.

Tarım sektöründe ciddi bir reforma ihtiyacı olduğuna dikkat çeken Serdar Denktaş, şunları kaydetti:

“Bir taraftan ‘Tarım Master Planı’ hazırlıkları devam ediyor ancak tarım sektöründe ülkede ciddi bir reform ihtiyacı gün yüzüne çıkmıştır. Bunu ilgili paydaşlarla da önümüzdeki günlerde bir araya gelip, konuşacağız. Hep birlikte yapacağımız çalışma sonrasında verimli bir sonuca ulaşacağız. Ümit ederim yine bir uzlaşıyla masadan kalkmış olacağız.”

Naimoğulları: Görüşmeler olumlu ve iyi niyet çerçevesinde sürüyor

Öte yandan Hayvan Üreticileri ve Yetiştiricileri Birliği Başkanı Mustafa Naimoğulları, var olan çıkmazın aşılması noktasında görüşmelerin olumlu ve iyi niyet çerçevesinde sürdüğünü söyledi.

Maliye Bakanı Serdar Denktaş ile birkaç kez bir araya geldiklerini belirten Naimoğulları, en son toplantının 20 Şubat Pazartesi günü yapıldığını dile getirdi.

Güncelleme Tarihi: 23 Şubat 2017, 21:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104