banner6

Hedef Kıbrıs gayrimenkullerini Adana'da pazarlamak

banner37

Adana Ticaret Odası ve Adana Emlakçılar Esnaf Odası yetkilileri, Kıbrıs Türk İnşaat Müteahhitleri Birliği'nin daveti üzerine Kuzey Kıbrıs'a gelerek bir dizi temaslarda bulundu.

Hedef Kıbrıs gayrimenkullerini Adana'da pazarlamak
banner151 banner143

KTİMB'nin Yap-Sat sektörünün gelişimine ve dış pazarlarda tanıtımının yapılarak pazarlanmasına yönelik yürüttüğü çalışmalar kapsamında adada bulunan heyet, Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, İçişleri Bakanı Kutlu Evren ve Ekonomi ve Enerji Bakanı Sunat Atun'un yanı sıra yap-sat sektöründe faaliyet gösteren müteahhitlerle görüştü. Heyete yönelik bir de, KTİMB Merkez Binası'nda,  "Yabancıların KKTC'den taşınmaz mal edinmelerine ilişkin yasal uygulamalar ve prosedürler" ile ilgili bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Adana Ticaret Odası ve Adana Emlakçılar Esnaf Odası yetkilileri, K.T. İnşaat Müteahhitleri Birliği'nin (KTİMB)Yap-Sat sektörünün gelişimine ve dış pazarlarda tanıtımının yapılarak pazarlanması ve satışına yönelik yürüttüğü çalışmalar kapsamında, 15 – 16 – 17 Mayıs 2017 tarihlerinde Kuzey Kıbrıs'a gelerek bir dizi temaslarda bulundu.

Kuzey Kıbrıs'ı tanımak ve yabancıların ülkemizden mal alımına ilişkin prosedürler ile ilgili bilgi almak amacıyla KKTC'de bulunan heyet, Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, İçişleri Bakanı Kutlu Evren ve Ekonomi ve Enerji Bakanı Sunat Atun'un yanı sıra yap-sat sektöründe faaliyet gösteren müteahhitlerle görüştü. Görüşmeler neticesinde Kuzey Kıbrıs gayrimenkullerinin Adana ve civar bölgelerde pazarlanma ve satışına yönelik işbirliklerinin geliştirilmesi hedefleniyor.

Adana Ticaret Odası ve Adana Emlakçılar Esnaf Odası yetkilileri ilk olarak, KTİMB Başkanı Cafer Gürcafer ve Birlik temsilcileri ile birlikte Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı'yı ziyaret etti.

Akıncı: Plansızlık bazılarına rant kapısı oldu

Cumhurbaşkanı Akıncı'ya Adana heyetinin ziyaret amacını anlatan Gürcafer, ekonomik ilişkilerin geliştirilmesinin ve ürünlerimizin doğru yerlere pazarlanmasının önemine vurgu yaptı. Kıbrıs'ın bölgenin Miami'si olabilecek potansiyelde olduğunu kaydeden Gürcafer, bu potansiyelin harcanmaması için ivedi olarak imar planları ve sosyoekonomik planların yapılması gerektiğini belirtti.

Cumhurbaşkanı Akıncı da ülkemizin doğal ve tarihi güzelliklerini anlatarak, sadece Lefkoşa'nın imar planı olmasını "Plansızlık bazılarına rant kapısı oldu" sözleri ile eleştirdi.

Atun: İnşaat sektörünün diğer sektörlerin üzerinde bir performans sergileyeceğini düşünüyorum

KTİMB Başkanı Cafer Gürcafer başkanlığındaki Adana heyeti, Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı'nın ardından Ekonomi ve Enerji Bakanı Sunat Atun'u ziyaret etti.

Ziyarette konuşan KTİMB Başkanı Cafer Gürcafer, Türkiye’de ki sivil toplum örgütleri ile bundan sonraki süreçte daha sıkı istişare edeceklerini ve istişarenin de ötesinde ortak zeminde iş yapabilme potansiyelinin yaratılması için çalışacaklarını söyledi.

Ekonomi ve Enerji Bakanı Sunat Atun ise, inşaat sektörünün KKTC’de son yıllarda hızla ilerlediğine vurgu yaparak, " Bu yıl, inşaat sektörünün; ekonomik performansın ve diğer sektörlerin üzerinde bir performans sergileyeceğini düşünüyorum. Sadece konut yapım ve satımında değil eğitim için ülkemize gelen öğrencilere yönelik olarak yurt inşaatlarında da belirgin bir artış var” dedi.

Evren: Katkı koymaya hazırız

Adana Heyeti, İçişleri Bakanı Kutlu Evren'i KTİMB Astbaşkanı Meriç Erülkü başkanlığında ziyaret etti. İçişleri Bakanı Kutlu Evren'e Adana heyetinin ziyaret amacını ve bu ziyaretin ardından Kuzey Kıbrıs gayrimenkullerinin Adana ve civar bölgelerde pazarlanma ve satışına yönelik işbirliklerinin geliştirilmesi yönündeki hedeflerini anlatan Erülkü, olası işbirliklerinde KKTC yöneticilerinden destek beklediklerini belirtti.

Adana Heyeti'nin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren İçişleri Bakanı Kutlu Evren ise, Bakanlık olarak kurulan işbirliği çerçevesinde yapılacak çalışmalara ellerinden gelen her türlü katkıyı yapmaya hazır olduklarını kaydetti.

Heyet, bölgeleri gezerek müteahhitlerle biraraya geldi

Adana Ticaret Odası ve Adana Emlakçılar Esnaf Odası yetkilileri, resmi ziyaretlerin ardından, Lefkoşa, Mağusa ve Girne Bölgelerinde yap-sat sektöründe faaliyet gösteren müteahhitlerle biraraya gelerek projelerini inceledi.

İlk olarak, KTİMB Merkez Binası'nda, "Yabancıların KKTC'den taşınmaz mal edinmelerine ilişkin yasal uygulamalar ve prosedürler" ile ilgili bilgilendirme toplantısında Avukat Oğuzhan Hasipoğlu'nun konu ile ilgili sunumunu dinleyen heyet, Lefkoşalı müteahhitlerle de tanışarak bilgi alış verişinde bulundu.

Ardından, 16 Mayıs 2017 Salı günü İskele ile Mağusa bölgesinde faaliyet gösteren müteahhitlerle öğle yemeğinde biraraya gelen Adana heyeti, bölgedeki proje ve şantiyeleri ziyaret etti.

Son olarak, 17 Mayıs 2017 Çarşamba günü Girne bölgesinde faaliyet gösteren müteahhitlerle öğle yemeğinde buluşan heyet, yemeğin ardından Girne bölgesindeki bazı projeleri gezdi.

Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2017, 13:20
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104