banner6

Hedef Kıbrıs'ta pazar liderliği

banner37

Özok Group’un tesislerini ziyaret eden Hyundai Assan Otomotiv Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi Yurt İçi Satış ve İhracat Operasyonu Direktörü Jae Wook Oh, Hyundai’yi Kıbrıs’ta iddialı bir konuma getireceklerini ifade etti

Hedef Kıbrıs'ta pazar liderliği
banner8

Ali CANSU

Ülkemizde Hyundai araçların ithalatçısı olan Özok Group’u ziyaret eden Hyundai Assan Otomotiv Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi Yurt İçi Satış ve İhracat Operasyonu Direktörü Jae Wook Oh, “Hedef Kıbrıs’ta pazar lideri olmak” dedi.

Jae Wook Oh, eğitimden, otomotive, beyaz eşyadan inşaata, akaryakıttan mobilya sektörüne kadar ülkede birçok yatırımlara imza atan Özok Group’un Hyundai’deki Show Room’u ile tesisleri gezerek incelemelerde bulundu.

Özok Group Yönetim Kurulu Başkanı Ali Özok, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hasan Özok Hyundai’nin Haspolat’taki tesislerinde birlikte olan Jae Wook Oh, tesislerde çalışanların yanı sıra servis için bekleyen ve araç satın almak için gelenlerle de ilgilendi.

Jae Wook Oh’a Hyundai’nin Türkiye’deki Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Özyılmaz, Satış Sonrasından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Sabahattin Şimşek ve Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Murat Berkel da eşlik etti.

“Özok Group’un tesisleri mükemmel”

Jae Wook Oh, Özok Group’un yaptığı yatırımlara teşekkür ederek, arada uzak bir mesafe olmasına rağmen böylesine mükemmel tesisleri görmekten çok mutlu olduğunu dile getirdi.

Jae Wook Oh, “Tesisler çok güzel. Her şey düşünülmüş. Hem ülkenin ekonomisine katkıda bulunmak hem de ülkenin eğitim alanına katkıda bulunmak çok önemli bir şeydir” dedi.

banner134

Kıbrıs’a ikinci gelişi olduğunu kaydeden Jae Wook Oh, adaya gelmeden önce Kıbrıs’ın tatil için gelinebilecek bir yer olarak duyduğunu ayrıca Kıbrıs’ın büyük girişimlerin yapılacağı bir yer olduğunu dile getirdi.

Özok Group’un dinamik bir yöneticisi olan Hasan Özok’un Hyundai’nin satışında üstünlüğü ele geçireceğine inandığını ve Türkiye’deki Hyundai Assan’ın da iyi kalitede araçları Kıbrıs’a sağlayacağını belirtti.

Özok çalışanlarının işlerinde çalışkan ve azimli gördüğünü de ifade eden Jae Wook Oh, bunun başarıyı getireceğine inandığını kaydetti.

2017’de yeni üç aracımız piyasaya çıkacak”

Jae Wook Oh, Hyundai’nin bu yıl yeni İ 30, haziran ve temmuz aylarında elektrikli, ekim ve kasım aylarında ise Juke ve Mokka türü üç yeni aracı araç severlerle tanıştıracağını ifade etti.

Hyundai Türkiye Assan Otomotiv Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi’nin Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Murat Berkel ise, geçtiğimiz yıl Türkiye’de 52 bin araç sattıklarını ifade ederek, Kıbrıs’ı çok önemsediklerini ifade etti. Berkel, önümüzdeki süreçte Özok Group’u destekleyerek Kıbrıs’ta hedeflerinin birinci olmak istediklerini belirtti.

Dövizin artışının araç fiyatlarını ve satışı etkilediğine dikkat çeken Berkel, “Kıbrıs, bizim için önemli bir pazar. Hyundai’nin geçmişte de bir birinciliği var. Zaman içerisinde bunu gerçekleştireceğimize inanıyorum” dedi.

Türkiye’de üretilen araçlar KKTC’ye

Türkiye’de üretilen modellerin KKTC’ye getirilmesi için destek sağlanması halinde araç satışlarının da artacağını bunun da ekonomiye katkı sağlayacağını ifade eden Hasan Özok, “Türkiye bu konuda bize destek olur ise para KKTC ve Türkiye’ye de kalacak. Türkiye Avrupa ile ayni tutulduğu zaman satılan araçların paraları Avrupa’ya gidecek” dedi.

Piyasada satılan araçların birbirine kırdırmanın düşünülmediğini ifade eden Özok, Türkiye devletinin kendi pazarında üretici firmalara verdiği desteği Türkiye’de üretilen ürünlerin KKTC’de de rahatlıkla satabileceğini söyledi.

Hedef Hyundai bayrağını daha ileriye taşımak

Özok Group Yönetim Kurulu Başkanı Ali Özok ise Hyundai bayrağını taşımaktan çok gururlu ve mutlu olduklarını ifade ederek hedeflerinin Hyundai’yi bir numara yapmak olduğunu söyledi.

Güncelleme Tarihi: 21 Şubat 2017, 09:24
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104