banner6

'Hedefimiz kendi ayakları üzerinde durabilen bir sektör yaratmak'

banner37

Küçükbaş Hayvan Üreticileri ve Yetiştiricileri Birliği Sekreteri Muhip Nalçakanoğlu, birliğin kuruluşundan bu yana küçükbaş hayvancılık sektöründe ciddi kazanımlar elde ettiklerini kaydetti

'Hedefimiz kendi ayakları üzerinde durabilen bir sektör yaratmak'
banner151

İsmail VOLKAN

Küçükbaş Hayvan Üreticileri ve Yetiştiricileri Birliği Sekreteri Muhip Nalçakanoğlu, birliğin kuruluşundan bu yana küçükbaş hayvancılar adına önemli icraatlar yaptıklarını söyledi.

Hedeflerinin küçükbaş hayvan işletmelerinin kârlılığı ve kendi ayakları üzerinde durabilmesi olduğunu vurgulayan Nalçakanoğlu, üreticilerin de desteğiyle hedeflerine ulaşacaklarını kaydetti.

Hayvancılığın çok zahmetli ve fedakârlık isteyen bir meslek olduğunu belirten Nalçakanoğlu, ülkemizde sektörün istenen noktalara ulaşamadığını söyledi.

Nalçakanoğlu, hellimin tescili konusunda yürütülen çalışmalara rağmen koyun sütüne gerekli önemin gösterilmediği ve şartların uygulanmadığını belirterek, yetkililerin bu konuda duyarsız kaldığını savundu.

Süt alımı konusunda özellikle küçükbaş hayvancıların geçtiğimiz aylarda karşı karşıya kaldığı sorunlara da değinen Nalçakanoğlu, süt fiyatları ve alım garantisi konusunda devletle yapılan istişarelerde olumlu sonuçlar aldıklarını anlattı.

Et fiyatları, hayvan hastalıkları, kaçak et, hibe ve teşvikler konusunda da bakanlık ve ilgili dairelerle çalışmalar yürüttüklerini ifade eden Naçlakanoğlu, üreticinin talebi olan birçok konuda olumlu sonuçlar almaya başladıklarını kaydetti.

Naçlakanoğlu, hibe arpa, kredili arpa alımı, Ziraat Bankası’ndan hayvancılık kredisi, teşviklerin düzene konması konusunda ciddi kazanımları olduğunu aktardı.

Birliğin yeni olmasından dolayı zaman zaman gereksiz eleştiri ve bir takım engellerle karşı karşıya kaldığını anlatan Muhip Nalçakanoğlu, küçükbaş hayvancılık sektöründe olumlu bir ivme yakaladıklarını belirtti.

Birlik olarak yürüttükleri mücadeleye tüm küçükbaş sektörünü kendilerine üye olarak katkı koymaya davet eden Nalçakanoğlu, 2017’nin herkes için bol kazançlı bir yıl olmasını diledi.

Güncelleme Tarihi: 29 Aralık 2016, 10:19
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner75

banner110