banner6

Herkes memnun

banner37

Gazimağusa’nın terminal bölgesinde, her perşembe kurulan pazar, belediyenin yaptığı dev yatırımla modern bir yapıya kavuştu.

Herkes memnun
banner150 banner151 banner143

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa’nın terminal bölgesinde, her perşembe kurulan pazar, belediyenin yaptığı dev yatırımla modern bir yapıya kavuştu.

Kısa bir süre önce hizmete giren ve Kıbrıs’ın en büyük pazar yeri olma özelliğine sahip olan Gazimağusa Belediyesi Pazar Yeri, modern yapısıyla hem esnafın hem de vatandaşların yüzünü güldürdü.
Derme çatma tezgâhların üzerine branda çekmekten kurtulan esnaf, dev kompleksle, yazın güneşinden kışın da soğuğundan kurtuldu.

Çağdışı yapısından kurtulup modern bir yapıya kavuşan pazar yeri, önemli bir ticaret noktası haline geldi.
16 bin metrekarelik alana inşa edilen ve kent ekonomisine büyük katkı sağlayacak olan pazar yerinin esnafı, “Satışlarımız yüzde yüz arttı” diyerek, düşüncelerini aktardı.

Pazarcılar ne dedi?... Pazarcılar ne dedi?...

Hatice Akalın:
“Pazar yeri modern bir yapıya kavuştu. Bu sayede, satışlarımız yüzde yüz arttı. Yeni kompleksle park yeri sıkıntısı da ortadan kalktı. Artık yazın sıcağından kışın soğuğundan korkmuyoruz. Hem suyumuz hem de elektriğimiz var. Yeni yapı hem üreticiye hem de tüketiciyi mutlu etti. Katkılarından ötürü belediyeye teşekkür ediyoruz.”

Hatice Tumbo:
“Yeni yapı hepimizin yüzünü güldürdü. Geçmişte derme çatma hazırladığımız tezgâhların üzerine branda çekiyorduk, sıcak ve soğuktan kurtulmak için. Yeni projeyle tüm olumsuzluklardan kurtulduk. Satışlarımız arttı. Ürettiğimiz ürünü modern bir ortamda satıyoruz. Çok memnunuz.”

Havvana Solmaz:
“Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter’den Allah razı olsun. Bölgeye kalıcı bir eser yaptırdı. Bizi ezilmekten kurtardı, yüzümüzü güldürdü. Çok memnunuz. Yeni bina bize uğur getirdi, satışlarımız arttı. Park yeri sorunu kalmadı. Burası geceleyin dahi aydınlık, işten çıkan geliyor. Her şey çok iyi.”

Durdu Sarı:
“Kendi ürettiğimiz ürünleri pazarlara kurduğumuz tezgâhlarla müşterilerin beğenisine sunuyoruz. Yeni yapı bize değer kattı. Geçmişteki derme çatma görüntüden kurtulduk. Modern bir yapıda satış yapıyoruz. Satış fiyatlarımız çok uygun. Kaliteli ve yerli ürünleri uygun fiyata satıyoruz. Marketlerde inanın böylesi yok.”

Ali Rüzgar:
“Dev kompleks, hem vatandaşın hem de bizim yüzümüzü güldürdü. Biz yaptığımız satıştan, vatandaşta aldığı üründen memnun. Pazara düzen geldi, modern bir yapıya kavuştu. Işıklandırma süper. Suyumuz var. Elektriğimiz var. Sıkıntımız kalmadı çok şükür. Önemli olan burayı korumak, bulduğumuz gibi bırakmak.”

Faiz Kanlı:
“Yeni pazar yeri, hem vatandaşa hem de esnafa büyük katkı sağladı. Modern bir yapıya kavuşan yeni pazar yeri, kirlilikten kurtulup çağdaş bir yapıya sahip oldu. Biz memnunuz, tüketiciler de memnun. Burası Kıbrıs’ın en büyük pazar yeri oldu, park yeri sıkıntısı da kalmadı. Belediyemize minnettarız.”

Güncelleme Tarihi: 01 Aralık 2017, 09:30
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110