banner6

İnternetten de alışveriş yapılabilecek

banner37

Ülkede hamile giyimdeki boşluğu fark eden Sadiye ve Hürol Mirillo çifti, bir anne ve bebeğin kişisel ihtiyaçları dahil olmak üzere, her türlü ihtiyacını karşılayacağı Needs Baby isimli işyerini açtı

İnternetten de alışveriş yapılabilecek
banner99

Ceren ÖZBİL

Ülkede hamile giyimdeki boşluğu fark eden Sadiye Ağdıran Mirillo ve Hürol Mirillo çifti, bir anne ve bebeğin kişisel ihtiyaçları dahil olmak üzere, her türlü ihtiyacını karşılayacağı Needs Baby isimli bir işyerini faaliyete geçirdi.

Annenin kişisel ihtiyaçlarından tutunda, bebeğin ıslak mendiline, banyosuna kadar akıllara gelecek her türlü ihtiyacının yer aldığı mağazayı, isteyenler yakında internetten takip edip, oradan alış verişini yapabilecek.

Need Baby hakkında KIBRIS Gazetesi'ne bilgi veren direktör Hürol Mirillo, ülkedeki bu boşluğu eşinin şu anda 3 buçuk yaşında olan kızlarına hamile olduğu dönemde fark ettiklerini anlattı.

Bunun üzerine tamamen Kıbrıs markası olan Needs Baby'yi kurduklarından söz eden Mirillo, hedeflerinin 2017 yılı içinde Girne'ye ve 2018 yılı başında da Mağusa'ya bir şube açmak olduğunu belirtti.

Mirillo, mağazanın KKTC'de büyümesinin ardından da Güney Kıbrıs'ta da bir şube açmayı hedeflediklerinden söz etti.

9 yaşından beri iş hayatında

Hürol Mirillo, 9 yaşından beri iş hayatının içinde olduğunu söyledi ve şu şekilde konuştu:

“Gazimağusa'da 1983'te doğdum. Cumhuriyetin ilan edildiği gün ve yıl doğdum. İlkokul, ortaokul, lise ve üniversite eğitimimi Gazimağusa'da tamamladım.

Daha sonra yaptığım incelemelerde büyük işletmelerin, daha doğrusu iyi iş yapan iş adamlarının Lefkoşa'da olduğunu gördüm ve Lefkoşa'da yaşama kararı aldım.

Ben 9 yaşından beri çalışıyorum. Çünkü geçmişimizde esnaflık var. Babamın yaklaşık 10 tane marketi vardı. Bir kaç farklı işte de maksat deneyim olsun diye çalıştım. Onun akabinde de hazırlığa giderken ilk mağazamız olan Bücürük'ü açtık. Şu anda 4 tane Bücürük mağazamız bir tane de Needs var. Üniversitenin ilk yıllarında kendi işimi kurdum.

Onun öncesinde bir süre İngiltere'de çalıştım. Henüz Kuzey-Güney kapıları açılmamıştı. Herkes çalışmak için İngiltere'ye gidiyordu. Böyle bir çalışma serüveninden sonra ilk mağazamızı kurduk. O günden beridir çalışıyoruz.”

Eşiyle birlikte çalışıyor

Needs Baby'yi eşi Sadiye Ağdıran Mirillo ile birlikte kurduğunu anlatan Hürol Mirillo, bir kadınla birlikte çalışmanın çok güzel olduğunu söyledi. Mirillo şu ifadeleri kullandı:

“Bir tane 3 yaşında kızım var. Bu işi eşimle birlikte yapıyorum. O benim en büyük destekçimdir. Bir kadınla çalışmak çok güzel. 21 yaşından beri birlikte çalışıyoruz. Burayı kurmak, eşim kızımıza hamileyken, hamile giyim mağazasının ülkemizde çok büyük bir eksiklik olduğunu fark etmemizle başladı. Bunun ardından Needs Babay'yi kurduk.

Konsept olarak, bir anne ile bebeğinin alış verişinin rahat yapılabileceği, annenin hamile giyiminden başlamak üzere, annenin kendi kişisel ihtiyaçları da dahil, bebeğin banyosundan, ıslak mendilinden, mamasından, yatağından kıyafetine, oyuncağına kadar, bir anne ve bebeğin ihtiyacı olan her şeyi bir araya getirdik.”

"İnternetten de alışveriş yapılabilecek"

İlk mağazalarını Lefkoşa'da açtıklarından söz eden Mirillo, önümüzdeki ay Kıbrıs'ın ilk internet mağazasını kuracaklarını belirtti. "www.needs Baby.com" sitesinden online alış veriş yapılabileceğini kaydeden Mirillo şu şekilde konuştu:

“Bu internet mağazasında, çalışan annelerimizi düşünerek hareket ettik. Aynı zamanda bunu ayrıca doğumdan sonra evden çıkamayan annelerimizi de düşünerek yaptık.

Evden çıkamayan anne ile çalışan anne, ihtiyaçlarını akıllı telefonlardan internete girerek sipariş verebilecek. Siparişler 24 saat sonra evlerde olacak. Bu yatırımı fiziki mağazalar kadar önemsiyoruz.

Bu yatırım şeklini Kıbrıs'ta daha önce deneyenler oldu. Ancak ısrarla denemedikleri için sonuç alamadılar. Kesinlikle yapacağız.”

"Kaliteli bir ekimiz var"

Mirillo, Needs Baby çalışanlarından da övgü ile söz etti ve "şu an bizim ekibimiz Kıbrıs'ın en bilgili insanlarından oluşuyor. Konuyla ilgili hiç bir bilgisi olmayan bir kişiye ne nasıl kullanılır, ne satın alması gerekir yönünde yardımcı olabilecek bir kadromuz var. Hem Kuzey Kıbrıs'tan hem de yurt dışından çalışanımız var. Kıbrıs'ta şu anda en iyi hizmet veren mağaza olduğumuza inanıyoruz. O bağlamda daha yeni Tüketiciler Birliği bize ödül verdi. Needs Baby markası yüzde 100 yerli bir markadadır. Hatta Türkiye ve Azerbaycan'da da isim haklarını, mağaza açma haklarını almış bir kurumuz" şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 20 Mart 2017, 10:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104