banner6

İş Kadınları Derneği, Girne'nin sorunlarını ele aldı

banner37

İş Kadınları Derneği bölgesel toplantılar çerçevesinde Girne’de toplantı yaparak bölgenin sorunlarını ele aldı. Dernek Başkanı Şenay Ekingen, yazılı açıklamasında, “Ortaya çıkan değerlendirmelerde Girne bölgesi turizm, eğitim ve inşaat sektörünün bir fırsat oluşturmasına rağmen altyapı, planlama ve siyasi yaptırım önemli bir eksiklik tespiti yapıldı” ifadelerini kullandı.

İş Kadınları Derneği, Girne'nin sorunlarını ele aldı
banner8

Yapılaşmanın ve hızlı nüfus artışının trafikte sorun yarattığını belirten Ekingen, müzeler ve eski eserlerin, daha iyi korunup turizmin daha etkili kullanılması gerektiği ve Girne Eski Liman’ın önemli bir fırsat olmasına rağmen potansiyelinin çok altında kullanıldığı kaydedildi.

banner134

Ekingen, açıklamasında toplantıda, sorunların tespiti ve çözümü konusunda artan nüfus ile birlikte şahısların kaydı olmadığı ve kayıt dışı nüfusun ciddi şekilde arttığı gözleminin ifade edildiğini ve kalifiye eleman sıkıntısı olduğu üzerinde durulduğunu belirtti.

Halk sağlığı konusundaki eksiklerin de gündeme geldiğini bildiren Ekingen, toplu yerlerin denetimindeki eksikliği ve hormonlu gıdaların ciddi sorun yarattığının belirtildiğini ifade etti.

Son dönemde gayrimenkul fiyatların da ciddi bir artış olduğunu belirten Ekingen, Türkiye vatandaşlarından Girne’ye dönük ilgisi olduğunu fakat bunun sürdürülebilir olmadığını da kaydetti.

Güncelleme Tarihi: 26 Temmuz 2017, 14:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104