İşverenler Sendikası'ndan ileri saat uygulamasına destek

banner37

İşverenler Sendikası Başkanı Hasan Sungur, ileri saat uygulamasına destek belirterek “muhaceret affı, ileri saat uygulamasına devam edilmesi, kamu ve özelde çalışma saatlerinin yeniden düzenlenmesi” gibi konuların “siyasi istismar olarak kullanılmasını yanlış bulduklarını” belirtti.

İşverenler Sendikası'ndan ileri saat uygulamasına destek
banner99

Sungur yazılı açıklamasında, alınan kararların siyasi olmasından çok ekonomik akla, sosyo-ekonomik yapıya uygun ve teknik olmasına dikkat edilmesi gerekliliğine işaret ederek, bu açıdan bakıldığında Muhaceret Affı’nın bir gereklilik olduğunu, ekonomiyi büyütecek yatırımların önünün açılmasının da gerekli olduğunu belirtti.

“Kamu ve özelde çalışma saatleri yeniden düzenlendi”

banner134
Ambargolardan dolayı entegre bir vaziyette olunan Türkiye ile ileri saat uygulamasına devam edilmesini destekleyen ve aksi durumun işlevsel olmayacağını savunan Sungur, bu yöndeki şikayetlere karşı olarak kamu ve özelde çalışma saatlerine yeni düzenlemeler getirildiğini kaydetti.

Sungur, ancak bunların Türkiye karşıtlığı anlamına gelecek noktalara çekilmesinin ülkeye fayda sağlamayacağına dikkat çekerek, herkesi sağduyulu davranmaya çağırdı.

Ülkede son zamanlarda yaşananların Kıbrıs müzakerelerini olumsuz etkileyeceğine katılmadıklarını, ancak diğer taraftan bu yaşananların Türkiye karşıtlığına dönüştürülme çabalarını da doğru bulmadıklarını belirten Sungur, “Bu ülke hepimizindir. Hiçbir kesim diğerinin önüne geçmemeli, sadece kendisinin beklenti ve menfaatlerinin ön planda tutulmasını dayatacak bir politika izlenmemelidir” dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 05 Aralık 2016, 19:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75