banner6

Kamu-Sen, hükümetten sorunlarla ilgili duyarlılık bekliyor

banner37

Kıbrıs Türk Kamu Görevlileri Sendikası (Kamu-Sen) Başkanı Metin Atan, Başbakan Hüseyin Özgürgün'ü ziyaret ederek, cezaevi, KTHY ve Girne Sosyal Sigortadaki sorunlarla ilgili gerekli duyarlılığı gösterilmesi talebinde bulunduğunu açıkladı.

Kamu-Sen, hükümetten sorunlarla ilgili duyarlılık bekliyor
banner150

banner150

banner99

Atan, konuyla ilgili açıklamasında, İçişleri Bakanlığı’nda yetkili sendika konumunda olan Kamu-Sen’in, cezaevi yasasının acilen gündeme alınmasını, yeni yasa gündeme alınmayacaksa şu an yürürlükte olan 44/2006 ile yapılan yükselme terfisinin uygulanmasını talep ettiklerini belirtti.

Metin Atan, cezaevi idaresinde otorite boşluğu bulunduğunu, yeni bina yapılmadan sorunların bitmeyeceğini ancak kısa, orta ve uzun vadede gerekli çalışmaların yapılabileceğini ifade etti.

Atan, özelleştirme yasası kapsamındaki çalışanların derecelerinin açılması ve haklarının iyileştirilmesinin yanısıra Sosyal Sigortalar Dairesi ile ilgili sıkıntılarının da görüşmede ele alındığını kaydetti.

Metin Atan, “Kamu-Sen olarak sıkıntıların giderilmesi konusunda takipçi olacağımızı kamuoyunun bilgisine getiririz” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 06 Eylül 2016, 18:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104