Kollar bağlı poz vermek yeterli mi?

banner37

Karibu Estates & Properties Yöneticisi Alika Kraft, ülkeyi sardıklarını iddia ettiği kaçak emlakçılardan şikayet etti:

banner87
Kollar bağlı poz vermek yeterli mi?
banner90
banner8

“ALIM GÜCÜ DÜŞTÜ”… Karibu Estates & Properties Yöneticisi Alika Kraft, yüksek enflasyon ve majör para birimleri karşısında sürekli değer yitiren TL nedeniyle emlak sektörünün de ciddi sıkıntılarla boğuştuğunu aktarırken, “Kazancımız aslında ‘her şeye rağmen’ fena sayılmaz ama insanların alım gücü düştükçe, emlak sektöründe hizmet veren işletmelerin de kazancı düşüyor. Sektörün geleceği de bu nedenle iç açıcı görünmüyor” ifadelerini kullandı.

“SÖZDE EMLAKÇILARA DİKKAT”… Alika Kraft, ülkenin her yanını sardıklarını savunduğu sözde emlakçılardan da şikayet edip, bu durumun, gerçek emlakçılara duyulan saygı ve güveni de zedelediği gerçeğine dikkat çekerken, “Ortalık sahte emlakçıdan geçilmiyor. Takım elbise giyip, kollarını bağlayarak fotoğraf çektiren, ‘bir anda’ emlakçı oluveriyor çünkü bu sektör, kolay yoldan çok para kazanmayı vadediyor” sözleriyle duruma yönelik tepkisini dile getirdi.

   Emlak sektöründe faaliyet gösteren Karibu Estates & Properties Yöneticisi Alika Kraft, sahte/kaçak emlakçıların piyasayı sardığını belirterek; “Ortalık sahte emlakçıdan geçilmiyor. Takım elbise giyip, kollarını bağlayarak fotoğraf çektiren, ‘bir anda’ emlakçı oluveriyor” ifadelerini kullandı.

   Döviz kurlarındaki dalgalanmanın, sektörü zora soktuğunu da aktaran Kraft, emlak sektöründe faaliyet yürütmenin insanlara cazip geldiğini, bu nedenle kayıt dışılığın da arttığını kaydetti.

   Küçük ve orta ölçekli işletmelerin (KOBİ) direktör ve yöneticileriyle yaptığımız dosyaya konuk olan Kraft, sektörün sorunlarını, bunlara yönelik çözüm önerilerini ve emlak sektörünün geleceğini KIBRIS Ekonomi’yle paylaştı.

“Gelir günden güne düşüyor”

   Yüksek enflasyon ve majör para birimleri karşısında sürekli değer yitiren TL nedeniyle emlak sektörünün de ciddi sıkıntılarla boğuştuğunu aktaran Kraft, “Kazancımız aslında ‘her şeye rağmen’ fena sayılmaz ama insanların alım gücü düştükçe, emlak sektöründe hizmet veren işletmelerin de kazancı düşüyor. Sektörün geleceği de bu nedenle iç açıcı görünmüyor” ifadelerini kullandı.

   Ülkenin her yanını sardıklarını savunduğu sözde emlakçılardan da şikayet eden ve bu durumun, gerçek emlakçılara duyulan saygı ve güveni de zedelediği gerçeğine dikkat çeken Kraft, “Ortalık sahte emlakçıdan geçilmiyor. Takım elbise giyip, kollarını bağlayarak fotoğraf çektiren, ‘bir anda’ emlakçı oluveriyor çünkü bu sektör, kolay yoldan çok para kazanmayı vadediyor” sözleriyle, ülkenin kanayan yaralarından ‘sahte/kaçak emlakçı’ sorununa da dikkat çekti.

“Döviz yükseldi, satışlar düştü”

   Kraft, özellikle Ağustos 2018 periyodunda başlayan ve halk arasında ‘döviz krizi’ adıyla anılan sürecin olumsuz etkilerinin halen sürdüğünü de aktarırken, “Dövizin yükselmesiyle, satışlar da düştü çünkü TL üzerinden maaş alan insanlara sterlinle ev satmak çok zor” şeklinde konuştu.

   Bu anomalinin çözümünün de başta sterlin ve dolar olmak üzere yabancı para birimlerinin baskı altına alınması olduğunu savunan Kraft, döviz/TL dengesinin sağlanması durumunda, satışların yeniden istenilen seviyeye gelebileceğine inanç belirtti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75