Kredi kartı faizlerinde yeni tarife

banner37

Merkez Bankası, TL ve döviz cinsinden kredi kartı işlemlerinde uygulanacak azami aylık akdi ve azami aylık gecikme faiz oranlarını belirledi

Kredi kartı faizlerinde yeni tarife
banner90
banner8

Ali ÇATAL

   KKTC Merkez Bankası İdare Merkezi’nden yapılan duyuruya göre, kredi kartları işlemlerinde uygulanacak azami aylık akdi ve azami aylık gecikme faiz oranlarında düzenlemeye gidildi.

   Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Resmî Gazete’nin, 01 Temmuz 2020 tarihli 123’üncü sayısının ‘Ek III, Tebliğ ve İlanlar’ başlığında kamuoyuyla paylaşılan verilere göre, kredi kartı işlemlerinde uygulanacak azami aylık akdi ve azami aylık gecikme faiz oranları belirlendi.

   Buna göre, 58/2014 sayılı Banka Kartları ve Kredi Kartları Yasası'nın 12. maddesi uyarınca açıklanan ‘kredi kartları işlemlerinde uygulanacak azami aylık akdi ve azami aylık gecikme faiz oranları’ 12(3)(A) maddesi maksatları bakımından TL cinsi işlemlerde azami aylık akdi faiz oranı bazında yüzde 1,00; azami aylık gecikme faiz oranı bazında ise yüzde 1,50 olarak belirlendi.

   12(3)(B) maddesi maksatları bakımından döviz cinsi işlemlerde uygulanacak azami aylık akdi faiz oranı da yüzde 0,75 bandında ilan edilirken; azami aylık gecikme faiz oranı ise yüzde 1,25 şeklinde duyuruldu.

   Kurum, ayrıca, bahse konu oranların ‘yenileri ilan edilinceye kadar’ yürürlükte kalacağını da belirtti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75