banner6

KTAMS: Emekçi ölüyor, hükümet seyrediyor

banner37

Kıbrıs Türk Amme Memurları Sendikası (KTAMS) Başkanı Ahmet Kaptan, iş kazalarına dikkat çekerek, hükümeti önlem almamakla suçladı.

KTAMS: Emekçi ölüyor, hükümet seyrediyor
banner150 banner150 banner151 banner143

KTAMS Başkanı Ahmet Kaptan yaptığı yazılı açıklamada, aşırı sıcaklara aret ederek, hükümete dış mekanda ve özellikle inşaaat sektöründe çalışan emekçiler adına  ivedi olarak tedbir alma çağrısı yaptı.

Kaptan, "Emekçiler ölüyor, hükümet seyrediyor" başlıklı açıklamasında, özel sektörde çalışan emekçiler için büyük önem taşıyan iş sağlığı ve güvenliğinin  UBP-DP hükümeti tarafından önemsenmediği için tedbirler alınmadığını,  denetimler  yapılmadığını savundu.

Kaptan, hükümet olmanın,  ülke şartlarını, gelişmelerini takip etmeyi ve oluşan duruma göre kararlar üreterek çalışanların güvenliğini ve sağlığını koruyacak önlemler alınmasını gerektidiğini vurguladı.

Ülke genelinde son günlerin sıcaklık ortalamasının 50 dereceyi bulduğunu vurgulayan Kaptan, “bununla  ilgili  Güney Kıbrıus’ta önlemler alınırken, UBP-DP hükümeti duyarsız bir tavırla bu durumu sadece izledi, ayrıca son 10 yılda bir tek bile Çalışma Dairesine  müfettiş istihdam edilmedi” dedi.

Tedbir alınmaması ve denetim yapılmamasından ötürü 2016 yılında 8 emekçinin iş kazalarında hayatını kaybettiğini, 129 kişinin de yaralandığını belirten Kaptan, veriler doğrultusunda 2017 yılı rakmlarının daha da yüskek olacağını kaydetti.

Güncelleme Tarihi: 04 Temmuz 2017, 12:11
banner343
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110