banner6

KTAMS: Hükümet yeni mesai saatlerinin uygulanmasını erteledi

banner37

Kıbrıs Türk Amme Memurları Sendikası (KTAMS), hükümetin kamuda yeni mesai saatleri uygulanmasını 1 Mart'a kadar ertelediğini duyurdu. Hükümet kanadının konuyla ilgili açıklama yapması bekleniyor.

KTAMS: Hükümet yeni mesai saatlerinin uygulanmasını erteledi
banner150 banner151 banner143

KTAMS, 22 Şubat Perşembe sendikaların hükümetle görüşeceğini ve bu konudaki taleplerinin ele alınacağını açıkladı. Söz konusu erteleme kararının, bugün kamuda yetkili sendikalar, Maliye Bakanlığında Başbakan Yardımcısı, Maliye Bakanı Serdar Denktaş ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ersan Saner ile biraraya geldiği toplantıda alındığı ifade ediliyor.  

KTAMS'ın mesajında "Hükümet sendikalarımızı toplantıya çağırıp yarın başlanacak yeni mesai uygulamasını 1 Mart'a kadar askıya aldığını ve 08:30'da başlanan mesai uygulamasına devam edileceğini tebliğ etmiştir.Bu çerçevede taleplerimizi görüşmek üzere 22 Şubat Çrş günü sendikalar ile hükümet bir araya gelecektir.Sendikalarımız sizlerin onayı olmayan hiç bir şeye imza atmayacak olup grevlerimiz askıya alınmıştır." ifadeleri yer aldı. 

Kıbrıs Türk Amme Memurları Sendikası (KTAMS) ve Kıbrıs Türk Kamu Görevlileri Sendikası (Kamu-Sen), bugün düzenlediği basın toplantısıyla "dayatma çalışma saatlerine" karşı yarın tüm ülke genelinde greve gidileceğini duyurmuştu.

Hükümet, geçtiğimiz cuma mesai saatlerinin pazartesiden perşembeye 08.00-17.00, cuma günleri ise 16.00’ya kadar olması kararı almıştı. Yeni mesai saatleri yürürlüğe yarın girecekti.  

Diğer yandan mesai saatlerinin değişmesiyle ilgili alınan karar iş çevrelerinde memnuniyetle karşılanmıştı.

Mevcut uygulamaya göre kamuda mesai 08.30'da başlayıp perşembe hariç 15.30'da sona eriyor. Perşembe mesai bitimi 18.00'de.  

Saner: Karar 1 Mart'a kadar askıya alındı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı H. Ersan Saner, BRT’ye yaptığı açıklamada, konuyla ilgili olarak Maliye Bakanlığında kamuda yetkili sendikalarla toplantı yapıldığını anlattı.

Saner, Maliye Bakanı Serdar Denktaş, kamuda yetkili sendikalar KTAMS ve KAMU-SEN’in yer aldığını toplantıda, kamuda yeni mesai saatleri uygulamasının 1 Mart’a kadar askıya alınmasına karar verildiğini belirtti.

1 Mart’a kadar mevcut mesai saatleri uygulamasının devamına karar verildiğini kaydeden Bakan Saner, bu sürede sendikalarla yeniden bir araya geleceklerini söyledi.

Bakan Saner, konuyla ilgili ilk toplantının önümüzdeki hafta Çarşamba günü yapılacağını da ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 15 Şubat 2017, 16:51
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110