banner6

KTEZO çıraklık eğitimi için İngiltere'de

banner37

Kıbrıs Türk Esnaf ve Zanaatkarlar Odası (KTEZO)  “Sonuç Odaklı Eğitim” isimli proje kapsamında hazırlanacak çıraklık eğitim sistemini incelemek üzere İngiltere’ye çalışma ziyareti düzenlendi.

KTEZO çıraklık eğitimi için İngiltere'de
banner150 banner151 banner143

Oda tarafından yapılan açıklamada, KTEZO tarafından Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı temsilcileri ile birlikte Avrupa Birliği finansmanıyla düzenlenen projenin 30 ay süreceği ve 200 bin Euro’ya mal olacağı belirtildi.

İngiltere’nin “Ulusal Çıraklık Haftası”nda gerçekleştirilen çalışma ziyaretinde çıraklık ve yaşam boyu eğitim sisteminin işlemesini sağlayan farklı kurum ve kuruluşlar tarafından gerçekleştirilen sunumlar ve incelemelerle, sistemin işleyişindeki rolleri irdeleniyor.

Çalışma ziyaretinde gerçekleştirilen incelemeler ve elde edilen bilgiler ışığında projenin devamında çıraklık ve yetişkin eğitimine yeni bir model oluşturulması, eğitim programlarının yenilenmesi, uygun ölçme ve değerlendirme yöntemlerinin oluşturulması, ayrıca eleman arayan işyeri sahipleri ile iş arayan öğrencileri buluşturacak online sistem yaratılması planlanıyor.

 

Güncelleme Tarihi: 08 Mart 2017, 13:49
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110