banner6

KTEZO ile Hatay Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği arasında işbirliği protokolü

banner37

Kıbrıs Türk Esnaf ve Zanaatkarlar Odası (KTEZO) ile Hatay Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği arasında işbirliği protokolü imzalandı.

KTEZO ile Hatay Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği arasında işbirliği protokolü
banner151 banner143

Hatay’da imzalanan protokole, KTEZO Başkanı Mahmut Kanber ile Hatay Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Abdulkadir Teksöz imza koydu.

KTEZO’dan verilen bilgiye göre, protokolde; iki esnaf ve zanaatkâr kuruluşu arasındaki kurumsal iletişimi artırarak, üretici esnaf kooperatifleri, kredi kefalet kooperatifleri, sertifikasyon sistemi, esnaf örgütlenmesi konularında çalışmalar yürütmek, ayrıca her iki kurumun üyelerinin mesleki gelişimlerini sağlamak, deneyimler paylaşılarak, iş birliği alanlarını geliştirmek hedefleniyor.

KTEZO Başkanı Mahmut Kanber beraberindeki heyet ile gerçekleştirdiği ziyarette yaptığı konuşmada, Esnaf ve Zanaatkârlar Odası’nın KKTC’de yasası olan tek esnaf örgütlenmesi olduğunu kaydetti.

Kanber, Esnaf ve Zanaatkarlar Odası’nın 10 bin civarında küçük ve orta boy işletme üyesiyle birlikte bir üst yapı oluşturduğunu ve oda çatısı altında zanaatkarlık meslek kollarında birçok birliğin bulunduğunu ifade etti.

Kanber, bu örgütlenme yapısını daha iyi bir noktaya taşımak için oda yasasında gerekli değişiklikleri yaptıklarını ve yasanın görüşülmek üzere Cumhuriyet Meclisi’ne sevk edilmesini beklediklerini belirtti. 

Esnaf ve zanaatkârlara daha iyi hizmet verebilmek için canla başla çalıştıklarını ifade eden Kanber, esnaf ve zanaatkârların evrensel dilinin emek, beceri ve ustalık olduğu gerçeğini Hatay’da da gördüklerini, ülke esnaf ve zanaatkârlarının sorunlarının aynı olduğu gibi çözümlerinin de ortak olabileceğini kaydetti.

Teksöz: Kurumsal diyalogu artırmaya hazırız

Hatay Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği’ndeki protokol imza töreni sırasında Birlik Başkanı Abdülkadir Teksöz de yaptığı konuşmada, Kıbrıs Türk Esnaf ve Zanaatkârlar Odası heyetinin birliklerine yaptıkları ziyaretten büyük memnuniyet duyduklarını ifade etti.

KTEZO’nun birçok önemli proje yürüttüğünü ve bayağı önemli bir yol kat ettiğinin bilgilerinde olduğunu vurgulayan Teksöz, bu nedenle karşılıklı deneyim ve tecrübeleri paylaşmaktan mutluluk duyacaklarını,  kardeş örgüt olan KTEZO için ne gerekiyorsa yapmaya, kurumsal diyalogu artırmaya hazır olduklarını belirtti.

Teksöz, imzaladıkları protokol kapsamında Kıbrıs Türk Esnaf ve Zanaatkârlar Odası ile mesleklerin geliştirilmesi, mesleki teknik eğitim ve diğer esnaf ve sanatkarları ilgilendiren konularda işbirliği yapmaktan büyük memnuniyet duyacaklarını kaydetti.

Mobilya Fuarı

Bu arada KTESO Başkanı Kanber ve beraberindeki heyet, Elka Fuarcılık tarafından düzenlenen Hatay Mobilya Fuarı’nı da ziyaret ederek, mobilya üreticilerinin ürettikleri ürünleri yerinde gördü.

Güncelleme Tarihi: 17 Kasım 2016, 12:08
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104