KTÖS: Kaymak üretimi ve emeği temsil edecek özelliklere sahip değil

banner37

Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası (KTÖS) Başkanı Emel Tel, Kıbrıs Türk Sanayi Odası (KTSO) Başkanı Mustafa Kaymak'ın, Kıbrıs Türk Toplumunun üretimini, emeğini temsil edebilecek özellikleri taşıdığına inanmadıkların söyledi. Tel, Kaymak'ın kölelik koşulları çağrısı yaptığı açıklamalarını kınadıklarını söyledi.

KTÖS: Kaymak üretimi ve emeği temsil edecek özelliklere sahip değil
banner99

KTSO Başkanı Kaymak, dün Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Hamze Ersan Saner'i ziyareti sırasında yaptığı açıklamada, “3’üncü ülkelerde ayda 50 dolar maaş alan bu insanlar KKTC’de 500- 600 dolar ücret alıyorlar” diyerek bu durumun ülkede pahalılık yarattığını iddia etmişti.

Emel Tel imzasıyla yapıaln açıklama şöyle:

Asgari ücretle açlık sınırında çalışan insanların 50 dolar aylık maaşla köle gibi çalıştırılması gerektiğini ima eden ve işçilerin emeğinin karşılığının maliyetleri yükselttiğini iddia eden KTSO Başkanı’nın Kıbrıs Türk Toplumunun üretimini, emeğini temsil edebilecek özellikleri taşıdığına da inanmıyoruz.

banner134
Özel sektörde çalışma koşullarının nasıl olduğunu çok iyi biliyoruz. Çok iyi biliyoruz ki, özel sektör çalışanları İş güvenliği ve çalışma güvenliğinden yoksundur. Devletin özel sektör çalışanlarının haklarını güvence altına alabilecek bir mekanizması veya kurumu da yoktur. Çok iyi biliyoruz ki hayat pahalılığının nedeni hükümetlerin ekonomik politika üretememesi ve özel sektör patronlarının aç gözlülüğüdür.

Emek ve üretimin bir arada yoğrulduğu, işçilerin üretim için alın terini akıttığı Kıbrıs Türk Sanayisi adına konuşan KTSO başkanını kölelik koşulları çağrısı yaptığı açıklamalarını kınıyoruz.

 

 

Güncelleme Tarihi: 26 Eylül 2017, 15:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75