KTTO ile LAÜ işbirliğine gidiyor

banner37

Kıbrıs Türk Ticaret Odası  (KTTO) ve Lefke Avrupa Üniversitesi (LAÜ) İktisadi İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) eğitim, araştırma ve karşılıklı istişare konularında iki yıl süreyle geçerli olacak bir işbirliği protokolü imzaladı.

KTTO ile LAÜ işbirliğine gidiyor
banner99

Her iki kurum arasında kapasite paylaşımını amaçlayan protokole göre; her iki taraf konularında uzman kişiler tarafından seminerler, sunumlar, konuşmalar düzenleyecek. Ayrıca gündemdeki konularla ilgili oda mensuplarının ve öğretim üyelerinin katılacağı ve karşılıklı görüş alış verişinde bulunulacağı yuvarlak masa toplantıları, paneller, çalıştaylar organize edilecek, KTTO’ya bağlı iş yerlerinde bölüm öğrencileri için staj imkânı aranacak.

banner134
KTTO’dan verilen bilgiye göre, protokolün imzası sırasında konuşan Fikri Toros; Lefke’nin kalkınması için gerekli yatırımların doğru yönlendirmeler ve işbirliği ile mümkün olacağını, bunun da ancak işbirliği içerisinde çalışmakla ekonomide katkıya dönüştürülebileceğini kaydetti.

LAÜ Rektör Danışmanı Mehmet Ali Egemen de yaptığı konuşmada üniversite olarak sektörlerle daha yakın bir işbirliği içinde olmak istediklerini, üniversitenin gerek bölge gerekse ülke ekonomisine önemli bir katkı yaptığını ve bu katkının kalitesini de her geçen gün daha yukarı çekmek için çaba sarf ettiklerini dile getirdi.

Güncelleme Tarihi: 29 Aralık 2016, 16:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75