banner6

Küçükbaş hayvan besicilerine destek

banner37

Küçükbaş hayvan besleyicilerine faiz destekli kredili yemlik arpa sağlanıyor.

Küçükbaş hayvan besicilerine destek
banner99

Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı ve Ekonomi ve Enerji Bakanlığı ile Kıbrıs Türk Kooperatif Merkez Bankası LTD. arasında dün imzalanan protokolle Toprak Ürünleri Kurumu’ndan küçükbaş hayvan besleyicilerine faiz destekli kredili yemlik arpa satışı gerçekleştirilecek.

Konu ile ilgili olarak K. T. Kooperatif Merkez Bankası Ltd. Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Tosunoğlu, Genel Müdür Kemal Ataman ile bir araya gelen Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Nazım Çavuşoğlu, protokolü imzaladı. Toplantıda Toprak Ürünleri Kurumu Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet İzi ile TÜK Müdürü Ragıp Ratip de hazır bulundu.

Son başvuru tarihi 31 Ocak

Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı ile Ekonomi ve Enerji Bakanlığı ile Kıbrıs Türk Kooperatif Merkez Bankası Ltd. arasında imzalanan protokol kapsamında, küçükbaş hayvan besleyicilerine faiz destekli kredili arpa satışı yapılacak.

Toprak Ürünleri Kurumu ve Binboğa Yem Sanayi tarafından gerçekleştirilecek satışlar, talep eden küçükbaş hayvan besleyicilerine, damızlık hayvan başına günde 1 kilo olmak üzere 31 Ocak 2017 tarihine kadar almaları kaydıyla 92 gün esas alınarak, yemlik arpa hak edişleri çerçevesinde verilecek.

Başvuru için gerekli belgeler

Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre faiz destekli kredili arpa imkanından yararlanmak isteyen üreticilerin bugünden itibaren 31 Ocak 2017 Salı gününe kadar talep yazılarını KKTC Veteriner Dairesi’nden alacakları damızlık küçükbaş hayvan sayısını gösteren belgeyle birlikte direkt olarak veya köy kooperatifleri aracılığıyla K. T. Kooperatif Merkez Bankası’na iletmesi gerekiyor.

Genel Tarım Sigortası Fonu askı listeleriyle ilgili duyuru yaptı

Diğer yandan 2015–2016 üretim yılında Genel Tarım Sigortası Fonu ve Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı’na yapılan; “Tahıl ( Arpa, Buğday Yulaf, Tritikale), Hâsıllık, Baklagil, Nadas, Sebze, Narenciye, Meyve Ağacı, Zeytin, Harup, Bağ” ve diğer ağaç beyanları için hazırlanan askı listeleri köy ve üretici bazında ürün köyünde askıya alındı.

İkameti olmayan köylerin askı listeleri Genel Tarım Sigortası Fonu ve/veya ilgili Tarım Dairesi şubelerinde görülebilecek.

İtirazlar 14 Aralık 2016-22 Aralık 2016 (Her iki tarihte dâhil) tarihinde 5 TL karşılığında alınacaktır. 

İtirazda bulunacak üreticilerin ne şekilde itiraz yapabilecekleri askı listeleri üzerinde bulunan duyuruda belirtildi. İtirazlar Kaza ve/veya bölge Tarım Dairesi Şubeleriyle, Genel Tarım Sigortası Fonu’nun binasında alınıyor.

 Askı listelerine itiraz edilmemesi halinde askı listelerindeki bulgular doğru kabul edilerek işlem yapılacak.

Güncelleme Tarihi: 17 Aralık 2016, 12:37
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104