Kuzey Kıbrıs, Bakü'de tanıtılacak   

banner37

Turizm ve Çevre Bakanlığı, turizm tanıtma ve pazarlama çalışmaları çerçevesinde Azerbaycan’da Kuzey Kıbrıs’ı tanıtacak.

Kuzey Kıbrıs, Bakü'de tanıtılacak   
banner99

Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, “Road Show”u gerçekleştirmek üzere, KITSAB, KITOB, THY KKTC Müdürlüğü ve basın mensuplarının yer aldığı heyetle Azerbaycan’ın başkenti Bakü’ye gidecek. Bakan ve heyeti yarın KKTC’den ayrılacak.

Uluslararası alandaki tanıtım faaliyetlerinin bir ülkenin, dünyadaki görüntüsü, saygınlığı ve dolayısıyla hedeflenen dış politikanın etkinliği bakımından oldukça önemli rol oynadığını belirten Ataoğlu, “Esnek kullanılabilen ve etkili bir dış politika aracı olan tanıtım faaliyetlerinin, belirli bir stratejiye oturtulması ve ilgili tüm kurum ve kuruluşlarla eşgüdüm halinde ve işbirliği içinde çalışılması önemlidir” dedi.

Ayrıca tanıtımda başarının, uzun vadeli planlamaya, global bakışa ve ayrıntılı uygulamaya dayalı bir yaklaşıma bağlı olduğunun altını çizen Ataoğlu, ülkeye gelen turist sayısını artırmak için, kampanyalara hız verdiklerini ve bu gayreti sürdüreceklerini belirtti.

“Her girişimde Kıbrıs Rum lobisi karşımıza çıkıyor”

banner134
Turizmde gerçekleştirdikleri her yeni girişimde Kıbrıs Rum lobisiyle karşı karşıya kaldıklarını da vurgulayan Ataoğlu, 2017'de hava yolundaki çeşitliliği daha da ileriye götürmeyi hedeflediklerini sözlerine ekledi.

"Hava yolundaki çeşitliliği daha da ileriye götürmemiz halinde turizm potansiyelimizi büyütme hedefine daha kolay ulaşacağız” diyen Ataoğlu, önümüzdeki günlerde değişik havayolu şirketlerinin Kuzey Kıbrıs'a uçmasını sağlayacaklarını kaydetti.

Bakanlık Tanıtma Pazarlama Dairesi koordinesiyle düzenlenen ve Bakü’de birçok turizm acentesi ve sektör temsilcisinin katılacağı etkinlikte, KKTC’yi tanıtıcı broşürler ve tanıtım CD’leri katılımcılara dağıtılacak, sinevizyon gösterileri yapılacak.

KKTC’deki sektör temsilcilerinin yer alacağı tanıtım etkinliğinde, karşılıklı anlaşmaların gerçekleştirilmesi maksadıyla, turist akışının, otel ve uçak anlaşmalarının yapılabileceği bir ortama olanak sağlanacak. THY’nin Bakü’den KKTC’ye “touch down” yaparak uçuş planlaması ise zahmetsiz ve kısa sürede yolcuların adaya getirilmesine olanak sağlayacak.

Heyet 2 Aralık Cuma günü adaya dönecek...

 

Güncelleme Tarihi: 28 Kasım 2016, 18:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75