banner6

Limon 'altın' oldu

banner37

Narenciye cenneti olarak bilinen ülkemizde limonun fiyatının 12 TL’ye kadar ulaşması vatandaşı çileden çıkardı.

Limon 'altın' oldu
banner150

banner150

banner99

Ahmet VAMIK

Narenciye cenneti olarak bilinen ülkemizde limon fiyatının 12 TL’ye kadar ulaşması vatandaşı çileden çıkardı. Astronomik rakamlara ulaşan limonun fiyatı adeta el yakıyor.
Kış aylarında fiyatı 2,5 TL’ye kadar düşen limon bugünlerde pazarda 5 ile 12 TL arasında değişen fiyatıyla tezgahlarda alıcı bekliyor.
Narenciye ülkesi KKTC’de limon fiyatlarlarının bu kadar yüksek olması vatandaşı mağdur ediyor. Geçmişte narenciye üretiminden büyük gelir elde edilen ülkemizde, narenciye üretimiyle birlikte narenciyeden elde edilen gelirde de ciddi şekilde düşüş yaşanırken, vatandaşlar piyasada satışa sunulan limonun fiyatını görünce büyük şaşkınlık yaşıyor.

Vatandaş önlemini aldı

Yaz aylarında yediveren diye tabir edilen limon türü pazarda ve market tezgahlarında yüksek fiyatlarda satışa sunuluyor. Vatandaşlar ise neredeyse misket büyüklüğünde olan, içinden su bile çıkmayan limonların bu kadar yüksek fiyatlarda satılmasından oldukça şikayetçi durumda.
“Kış aylarında fiyatının düşük olduğu dönemlerde limonun suyunu sıkıp dondurmasaydık bugün salataya, yemeklere koyacak limon bulamazdık” diyen vatandaşlar yüksek fiyata satılan limonun tezgahta çürümeye mahkum olduğunu ifade etti.
 

 

Güncelleme Tarihi: 14 Ağustos 2017, 09:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104