banner6

Londra'da tanıtım atağı

banner37

Dünyanın ikinci ve en önemli turizm fuarlarından olan World Travel Market (WTM), bugün kapılarını açıyor

Londra'da tanıtım atağı
banner99

Ali CANSU (LONDRA)

Ülkemiz turizmi, bugün İngiltere’nin başkenti Londra’nın ExCell kentinde başlayacak WTM’de (World Travel Market) temsil ediliyor.

6-8 Kasım tarihlerinde gerçekleştirilecek fuara bu yıl 181 ülkeden yaklaşık 4 bin 600 firma, 51 bin 500 turizm profesyoneli tarafından ziyaret edilmesi bekleniyor.

Bu yıl 38’incisi gerçekleştirilen WTM’e ülkemiz adına katılacak olan bakanlık yetkilileri, otelciler, seyahat acenteleri ve sektör temsilcilerinden oluşan heyet dün Londra’ya ulaştı.

Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu’nun da fuara katılarak bazı temas ve incelemelerde bulunması bekleniyor.

Fuara bakanlık yetkililerinden ayrıca Turizm, Tanıtma ve Pazarlama Dairesi Amiri Mustafa Köprülü ile Turizm Tanıtma ve Pazarlama Dairesi memurlarından Neriman İhtiyar da katılıyor.

KIBRIS, turizmin kalbinin attığı fuarda

Dünya’nın çeşitli ülkelerinden 3 bin gazetecinin kayıt yaptırdığı fuarı KIBRIS Gazetesi de gün ve gün izleyecek. KIBRIS, fuarda olup bitenleri, turizmcilerin yapacağı temasları ve son trendleri izleyip, dünya turizminin nabzını tutacak.

KKTC’den sadece KIBRIS Gazetesi’nin izlediği fuarda turizm istatistikleri, toplantılar, gelecek yılın turizm beklentileri an ve an okuyucular ile paylaşılacak.

Fuara katılacak olan KKTC heyeti, fuarda KKTC turizmini tanıtıcı faaliyetlerde de bulunacak. Milli havayolumuz Kıbrıs Türk Hava Yolları’nın (KTHY) kapatılmasıyla kaybedilen İngiltere pazarında, Kuzey Kıbrıs’ın iddialı bir turizm destinasyonu olduğunun mesajı verilmeye çalışılacak.

Turizmcilerimiz İngiltre’ye akın etti

Fuarda, “North Cyprus” marka adıyla geçtiğimiz yılki “Kıbrıs evi”nde Turizm Bakanlığı ve Tanıtma Dairesi’nin yanı sıra turizm paydaşlarından Kıbrıs Türk Otelciler Birliği (KITOB), Kıbrıs Türk Seyahat Acenteleri Birliği (KITSAB), Kıbrıs Türk Restorancılar Birliği (RESBİR), Kuzey Kıbrıs Golf Turizmi, Sağlık Turizmi, Karpaz Eko Turizmi, Pegasus Hava Yolları, Cyprus XP, ile İngiltere’de Kuzey Kıbrıs’ı pazarlayan İngiliz tur operatörlerinden All Year Cyprus Travel, Cyprus Paradise, Cyprus Premier Holidays, Direct Traveller, New President Holidays, Go-North Cyprus Holidays, Istanbul Travel katılıyor.

Fuarda Turizm Bakanlığı, turizminin tüm paydaşlarını tek çatı altında toplama amacıyla sektörde, özellikle İngiltere pazarında faaliyet gösteren tüm kuruluşlara, herhangi bir ücret talep etmeden Kuzey Kıbrıs standında yer alma fırsatı tanıyor.

2018 turizmi için önemli bir fuar

2018 yılına ilişkin ilk verilerin alınacağı WTM Londra Turizm Fuarı, uluslararası düzeyde, dünyadaki 2. önemli turizm fuarı olarak kabul ediliyor.

Sektörün önde gelen temsilcilerinin katılacağı fuarda, dalında uzman konuşmacıların katılacağı seminer ve tartışmalarla dünya turizminde en güncel trendlerin öğrenilmesine de imkân sağlanacak.

Bu bağlamda fuar, ilk iki gün profesyonellere, son iki günse münferit ziyaretçilere açılıyor.

Fuar, kıtalar 16 ana bölümde, 9 gruba ayrıldı

Kıtalara göre bölümlere ayrılan Dünya Turizm Fuarı Alanı’nda 16 ana bölüm ve 9 ayrı grup bulunuyor.

Gruplar; Afrika, Amerika – Karayipler, Asya, Avrupa, Global Alanlar, Orta Doğu, Birleşik Krallık ve Teknoloji ile Online Seyahat olarak ayrılıyor.

Dünya Turizm Fuarı’nın ilk günü yalnız profesyonellere yönelik olarak gerçekleştirilirken, diğer günlerde tüm standlar halka açık olacak. Fuar çalışmaları arasında ayrıca, stantta ve stant dışında yapılacak olan tanıtım çalışmaları da yer alıyor.

Güncelleme Tarihi: 06 Kasım 2017, 09:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104