banner6

LTB'nin hedefi mezbahayı bu yıl açmak

banner37

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) Başkanı Mehmet Harmancı, hedefin şu anda fonksiyonel olarak faaliyette olmayan LTB Veteriner Hekim Ali Güçlü Mezbahası’nın tekrardan ekonomiye kazandırılması olduğunu vurguladı.

LTB'nin hedefi mezbahayı bu yıl açmak
banner151 banner143

Harmancı, göreve geldiklerinde birçok kişinin mezbahadaki hukuki sıkıntıların çözülemeyeceği yönündeki iddialarının aksine, büyük bir hukuk mücadelesi neticesinde bu durumu tersine çevirdiklerini ifade etti.

LTB’den yapılan açıklamaya göre, mezbahanın faaliyete geçmesi konusunda LTB Başkanı Mehmet Harmancı, belediye yetkilileri, Kıbrıs Türk Kooperatif Merkez Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Tosunoğlu, Hayvancılar Üreticileri ve Yetiştiricileri Birliği Başkanı Mustafa Naimoğulları ve Koop-Sen Başkanı Mehmetali Güröz ile önceki günlerde LTB toplantı salonunda bir araya geldi.

Harmancı, hayvancılık konusunda son dönemde yaşanan hem gıda sağlığı, hem de fiyat problemlerine yardımcı olacak şekilde faaliyete geçirilmesi konusunun görüşüldüğü toplantıda mezbahanın donanımlı ve gıda sağlığını sağlayacak bir şekilde sektörün ihtiyaçlarını gidermek üzere hizmete girmesinin hedeflendiğini kaydetti.

Harmancı: Görüşmenin detayları önce komisyona, sonra Belediye Meclisi’ne aktarılacak

LTB Başkanı Harmancı, mezbaha ile ilgili önemli bir aşama kaydedildiğini, donanım ve teknoloji olarak ülkedeki en modern mezbaha konumundaki LTB Mezbahası’nın atıl durumdan kurtarılarak hizmet vermesi için belediye idaresinin kararlı olduğunu vurguladı.

Sektöre de önemli bir katkısı sağlayacak mezbahanın aktif hale getirilmesi konusunda paydaşların görüşlerini alan Başkan Harmancı, bu görüşleri önce komisyona, daha sonra da LTB Meclisi’ne detaylı bir şekilde ileteceğini ve mecliste yapılacak değerlendirmenin ardından yeniden bir araya gelineceğini belirtti.

Toplantıda ayrıca paydaşlara mezbaha ile ilgili birde sunum yapıldı.

 

Güncelleme Tarihi: 11 Haziran 2017, 15:52
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104