Mağusa'nın artık 'Caddemm'i var

banner37

Gazimağusa’da faaliyetlerini sürdüren AKOL Development, yeni ve farklı bir projeyi, 24 ayda tamamlanacak şekilde “Kalbimde sana da yer var” sloganı” ile hayata geçiriyor

Mağusa'nın artık 'Caddemm'i var
banner8

Ali CANSU

Mağusa bölgesinde inşaat yatırımları gerçekleştiren AKOL Group Of Companies, Kıbrıs’ta bir ilk olan yeni ve farklı bir projeyi, “Caddemm”i, “Kalbimde sana da yer var” sloganı” ile hayata geçiriyor.

Mağusa’nın tam kalbinde, sulu çember olarak bilinen bölgede yer alacak “Caddemm”in inşaatına başlandı.

24 ayda tamamlanması hedeflenen projede, dünyaca ünlü markaların yer alacağı dükkanlar, barlar, gusto restoranlar, publar, kafeler, 400’ü kapalı, 200’ü açık oto park, spor salonu, yüzme havuzu, bir artı bir, iki artı bir ve üç artı bir daireler yer alacak.

“Adanın ilk özel caddesi” konsepti ile tasarlanan projede, hem marka yiyecek- içecek alanları yaratılıp perakende alışveriş noktaları oluşturulurken, çeşitli boyutlarda konutlar da bulunuyor.

banner134

“Caddemm”in tanıtımı ve logo tasarımının nasıl yapıldığı, Merit Lefkoşa’da düzenlenen lansmanla anlatıldı.

“Caddemm” 24 ayda hazır olacak

Tanıtımda konuşan AKOL Group Of Companies’in CEO’su Niyazi Şanal, Mağsa’da, 2004 yılından bugüne 12 yıldır inşaat, emlak, turizm, hizmet sektörü, gayrımenkul ve müteahhitlik sektöründe faaliyet gösterdiklerini söyledi.

2004 yılında kurdukları AKOL ile birçok projeye imza attıklarını kaydeden Şanal, 2010 yılından sonra marka projelerle Kıbrıs’a ilk rezidans projeleri getirdiklerini belirtti.

14 bin metrekarelik alan içerisinde yer alacak “Caddemm” için 400 araçlık konforlu otopark ile 200 araçlık açık otopark yapılacağını anlatan Şanal, inşaatın toplam büyüklüğünün ise 44 bin metrekare olacağını ifade etti. 44 bin metrekare içerisinde 12 bin metrekarelik ticari alanın yer aldığını ve 2 bin metrekarelik alanın satılık olduğunu, 10 bin metrekarelik alanı ise kendilerinin çalıştıracağını belirtti.

Birçok ünlü marka ile anlaşmaların yapıldığını anlatan Şanal, “Caddemm”in içerisinde yedi kattan oluşan iki bina ve üç çeşitte 280 daire, orta olan kısımda ise spor salonları, açık ve kapalı yüzme havuzları, restoranlar ve spor kafelerin yer alacağını kaydetti.

Şanal, inşaata başladıklarını ve ilk etabı 18 ayda bitireceklerini, inşaatın tamamının 24 ayda tamamlanacağını söyledi. “Caddemm”in tanıtım lansmanlarının ise dün başladığını anlatan Şanal, projeye olan ilginin ise beklenenin üzerinde olduğunu açıkladı.

AKOL artık bir marka

Daha sonra söz olan çözüm ortakları Burak Köprülü, AKOL’un logosunun nasıl tasarlandığını ve AKOL’un şirketten öte bir marka olmak istedikleri için kendileri ile temasa geçtiklerini ifade etti. AKOL’un markalaşma hikayesini anlatan Köprülü, “Görünen ve görünmeyen iki değer vardır. AKOL şirketi, bugün geçmişini ve yaptığı işlerin tamamını başka değere çeviriyor. AKOL, artık, bir şirket topluluğundan kendisini marka yapmaya çalışıyor” dedi.

Köprülü, “Caddemm”in araçların içerisinde dolaştığı, İstinye park gibi ortasından araçların döndüğü, kendine has bir özel yoldan girişi olan Gazimağusa’nın ilk ve tek caddesi projesinin 24 ay sonra hizmete gireceğini söyledi.

Güncelleme Tarihi: 16 Haziran 2017, 09:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75