banner6

Mali suçların önlenmesi konuşuldu

banner37

Creditwest Bank Suç Gelirlerinin Aklanmasının Önlenmesi Sertifikalı Uzmanlar Birliği’nin (ACAMS) Limasol’da düzenlediği seminere katıldı.

Mali suçların önlenmesi konuşuldu
banner99

Merkezi Amerika’da olan ve tüm dünyada ofisleri bulunan Suç Gelirlerinin Aklanmasının Önlenmesi Sertifikalı Uzmanlar Birliği’nin (ACAMS) Limasol’da düzenlediği 150’yi aşkın davetlinin katıldığı sempozyumda Creditwest Bank da yer aldı.

İngiltere, Avusturya, İsviçre, Letonya ve Yunanistan gibi 7 farklı ülkeden konuşmacının yer aldığı, ‘Anti-Financial Crime Symposium’ etkinliğine Creditwest Bank’dan Mevzuat ve Uyum Görevlisi Murat Yerdelen katıldı.

Suç gelirlerinin aklanmasında ve terörizmin finansmanının önlenmesi ile ilgili dünya çapında faaliyetleri olan uluslararası saygınlığa sahip ACAMS, (Suç Gelirlerinin Aklanmasının Önlenmesi Sertifikalı Uzmanlar Birliği) yıl içerisinde dünyanın birçok yerinde eğitimler, sempozyumlar ve toplantılar gerçekleştiriyor.

Limasol’da geçtiğimiz ay düzenlenen sempozyumda, alanlarında uzman uluslararası profesyoneller tarafından, suç gelirlerinin aklanmasının ve terörizmin finansmanın önlenmesi ile ilgili uluslararası düzenlemelerde gerçekleşen son değişiklikler ele alındı.

Sempozyumda, finansal kuruluşların müşteri tanıma prensiplerinin eksiksiz uygulanmasının önemine değinilerek, özellikle tüzel kişiliklerin işlemlerinde “gerçek faydalanıcının tanınması” konusunda dikkat edilmesi gereken hususlar, farklı ülkelerden örnek vakalarla ele alındı. Ayrıca, suç gelirlerinin aklanması taktikleri ve bu girişimlerin önlenmesine yönelik bilgi paylaşımında bulunuldu.

Konu ile ilgili bilgi veren Murat Yerdelen, mali suçlarla mücadelede ülkelerin yerel mevzuatlarındaki düzenleme ve denetlemelerin yanında uluslararası işbirliğinin de şart olduğunun önemine dikkat çekerek, her ne kadar KKTC’nin uluslararası arenada tanınmıyor olmasının beraberinde getirdiği çeşitli zorluklar olsa da Creditwest Bank’ın teknoloji ve insan kaynaklarına yaptığı yatırımlarla kendisini geleceğe hazırladığını ve birçok uluslararası organizasyonda yer alarak, özelde bankayı genelde ise ülkemizi dış dünyada temsil etmeye gayret ettiğini ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 28 Mart 2017, 10:41
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner110

banner104