Marketler Birliği: En ucuz fiyatlar Kuzey Kıbrıs’ta

banner37

Marketler Birliği, Kuzey Kıbrıs, Güney Kıbrıs ve Türkiye perakende piyasasında, et fiyatları hariç temel ihtiyaç maddeleri üzerinden yaptıkları piyasa araştırmasında en ucuz fiyatların Kuzey Kıbrıs'ta olduğunu tespit ettiklerini kaydetti.

Marketler Birliği: En ucuz fiyatlar Kuzey Kıbrıs’ta
banner90
banner99

Marketler Birliği tarafından fiyat karşılaştırmalarıyla yapılan yazılı açıklamada, aynı gramajlarda ve aynı işlevsellikte seçilen temel ihtiyaç malzemeleri sepeti üzerinden yaptıkları piyasa araştırmasına göre, aynı ürünler Kuzey Kıbrıs'ta 280 Türk Lirası’na, Güney Kıbrıs’ta 56,22 Euro’ya denk gelen 513 Türk Lirası’na alınabildiği kaydedildi. Marketler Birliği, aynı ürünlerin Türkiye’de ise Kuzey Kıbrıs’tan yüzde 19 daha pahalı bir şekilde alınabileceğini savundu.

Marketler Birliği Başkanı Fuat Nesip Nalcıoğlu, “Yapmış olduğumuz bu piyasa araştırması göstermiştir ki, bazı yetkililerin ‘Kuzey Kıbrıs'ta fahiş fiyatlar var’ söylemi temelsizdir ve içi boştur” diyerek, “Kuzey Kıbrıs'ta yaşanan yoğun rekabetçi piyasa koşullarının yarattığı ortam yanında yerli üretim ve teşvikli ithalat ‘fahiş fiyat’ oluşmasını engellemektedir” ifadelerini kullandı.

banner134

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ck
Ck - 2 hafta Önce

Ya ya aynen oyle cok ucuz cooooooook okadar ucuz kiii aliyoruz aliyoruz para bitmiyor masAllahhhh

Mustafa Nail Sail
Mustafa Nail Sail - 2 hafta Önce

Dalga geçiyorlar, emsal alınam mallar neler?, Türkiye & Kıbrıs fiyatları nedir?. Bunlar halka açıklanmadan böyle beyanlara itibar etmeyiniz. Tablo versinler, biz de kontrol edelim.

SIRADAKİ HABER

banner75