Mekanik tesisatçılık okuyanların işi garanti

banner37

Kıbrıs Türk Mekanik Sıhhi Tesisatçılar Birliği Başkanı Mehmet Ali Ardıç, mekanik tesisatçılıkla ilgili bölümleri tercih edecek öğrencilerin işsiz kalmayacağına dikkat çekti

banner87
Mekanik tesisatçılık  okuyanların işi garanti
banner99

Kıbrıs Türk Mekanik Sıhhi Tesisatçılar Birliği Başkanı ve K. T. Esnaf ve Zanaatkarlar Odası  As Başkanı Mehmet Ali Ardıç, ülkemizde tesisatçı açığının ciddi boyutlarda olduğuna vurgu yaptı.

   KKTC’nin ara elemen açığının en fazla mekanik tesisatçı alanında olduğunun altını çizen Mehmet Ali Ardıç, bu alanda eğitim alacakların iş garantisi olduğunun altını çizdi.

   Meslek liselerinde mekanik tesisatçılıkla ilgili bölümlerde eğitim alacak öğrencilerin okul bittikten sonra işlerinin garanti olduğuna dikkat çeken Ardıç, mezunların ya profesyonel şirketler, ya da usta tesisatçılar yanında yüksek maaşlarla iş bulabilecekleri gibi kendi  işlerini kurmayı tercih edenlerin de işlerini hızlıca geliştirebileceğini kaydetti.

   Ortaöğretimden bölüm seçecek öğrenci ve ailelerine seslenen Kıbrıs Türk Mekanik Sıhhi Tesisatçılar Birliği Başkanı Mehmet Ali Ardıç, gençlerin geleceklerini kurabilecekleri bölümler tercih etmeleri çağrısında bulunurken mekanik tesisatçılıkla ilgili bölümlerin tercih edenleri iyi bir gelecek beklediğini ifade etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner96