Memur-Sen: Göç yasası ya kaldırılsın ya iyileştirilsin

banner37

Kıbrıs Türk Memur Sendikası (Memur-Sen), “Göç Yasası” olarak anılan Kamu Çalışanlarının Aylık (maaş-ücret) ve Diğer Ödeneklerinin Düzenlenmesi Yasası’nın kaldırılması veya iyileştirilmesini; Kamu Görevlileri Yasası’ndan çıkarılan Geçici Memurlar için ise bir an önce kadrolanma sürecinin tamamlanmasını istedi.

Memur-Sen: Göç yasası ya kaldırılsın ya iyileştirilsin
banner99

1 Mayıs İşci Bayramı dolayısı ile mesaj yayımlayan Memur-Sen Başkanı Kağan Mındıkoğlu, “çalışanlar daha iyi haklar beklerken, son yıllarda hakların geriletilmesiyle verimlilik ve motivasyonun ortadan kalktığını, çalışanlara sadece DPÖ’nün öngördüğü düşük artışların yapıldığını” da vurguladı.

Emekçinin düşük ücretlerla 8 saatin üzerinde çalıştırıldığına dikkat çeken Mındıkoğlu,  özellikle özel sektör çalışanının yatırımlarının eksik yapıldığını ya da zamanında yapılmadığını, “Göç Yasası” ile işe giren çalışanların ise bir çok haklarının budanarak zor şartlarda çalışmaya mahkum edildiğini belirtti.

banner134
Mındıkoğlu, Kıbrıs Türk Memur Sendikası olarak, ülkede yargının her kişi, kurum ve sendikaya eşit davrandığı, yasaların herkese eşit uygulandığı, kayırmacılık ve ayrımcılık felsefesinden uzak yönetilmek için her zaman mücadele edeceklerini söyleyerek, sendikal anlamda örgütlenmenin önemine vurgu yaptı.

Mındıkoğlu, emekçinin hak ettiği asgari ücretin uygulanacağı, çalışanların mağdur edilmeyeceği, haklarının gasp edilmeyeceği, sağlıklı güzel yarınlar dileyerek, tüm emekçilerin 1 Mayıs İşçi Bayramı’nı kutladı.

 

Güncelleme Tarihi: 30 Nisan 2017, 11:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75