Merkez Bankası yeni Başkanı görevine başladı

banner37

Merkez Bankası yeni Başkanı Mehmet Emin Özcan görevine başladı. Özcan, 19 Aralık’ta görev süresi dolan Bilal San’ın yerine Merkez Bankası  Başkanlığına atanmıştı.

banner87
Merkez Bankası yeni Başkanı görevine başladı
banner90
banner8

1960 yılında Şırnak-Beytüşşebap’ta doğan Özcan, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat ve Maliye Bölümü’nden mezun oldu. 1983 yılında Türkiye İş Bankası'nda Müfettiş Yardımcısı olarak başlayan Özcan, daha sonra Albaraka Türk Katılım Bankası A.Ş.’de yönetici olarak değişik sorumluluklar üstlendi.

2003 ile 2005 tarihleri arasında Halk Bankası Yönetim Kurulu Murahhas Üyeliği yapan Özcan, aynı zamanda Institute of International Finance (IIF) nezdinde Banka temsilcisi, Demir-Halk Bank/ Hollanda, Halk Yatırım Menkul Değerler A.Ş. ve Halk Finansal Kiralama A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulundu.

Özcan, Nisan 2005 ile Mayıs 2010 tarihleri arasında Ziraat Bankası Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yaptı. Ayrıca Ziraat Bankası’nın muhtelif iştiraklerinde Yönetim Kurulu Başkanlığı ile Halk Bankası A.Ş.’de Yönetim Kurulu Başkanvekili olarak görev yaptı.

2013 tarihinde VakıfBank Yönetim Kurulu Üyesi olan Mehmet Emin Özcan, Merkez Bankası'nın başına atanmadan önce VakıfBank Yönetim Kurulu Başkanvekili olarak görev yapıyordu.

Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2017, 10:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75