banner6

Müteahhitler, ihalelerin Ankara'da açılmasına karşı eyleme gidiyor

banner37

Kıbrıs Türk İnşaat Mütteahhitleri Birliği (KTİMB), Vakıf varlıklarının restorasyonu ve su projesiyle ilgili altyapı işlerinin Ankara'da ihale edilecek olması nedeniyle eyleme gideceğini açıkladı.

Müteahhitler, ihalelerin Ankara'da açılmasına karşı eyleme gidiyor
banner8

Birlik, yapacağı eylemlerin şekil ve zamanı hakkında bugün bir karar üretecek. Diğer yandan Brilik Başkanı Cafer Gürcafer'e konuyla ilgili uzlaşma sağlanabilmesi için taraflarla görüşme yetkisi veridi.

banner134

KTİMB'den konuyla ilgili yapılan açıklama şöyle:

Vakıf Kültür Varlıklarının Ankara'da ihale edilmesi için TC Hükümeti ile KKTC Hükümeti arasında imzalanan İşbirliği Protokolü ve Türkiye'den gelen su bağlantı hatları işlerinin Ankara'da ihale edilmesi kararı, Kıbrıs Türk İnşaat Müteahhitleri Birliği'ni eyleme götürüyor. Dün akşam toplanan KTİMB Yönetim Kurulu eylem kararı alırken, Birlik Başkanı Cafer Gürcafer'e de KKTC ve TC yetkilileri ile uzlaşı sağlanması için sürdürülecek görüşmelerde tam yetki verdi.

Vakıf Kültür Varlıklarının Ankara'da ihale edilmesi için TC Hükümeti ile KKTC Hükümeti arasında imzalanan İşbirliği Protokolü ve Türkiye'den gelen su bağlantı hatları işlerinin Ankara'da ihale edilmesi kararına karşı sert eylemler yapacak.

Birlik Başkanı Cafer Gürcafer'in çağrısı ile olağanüstü toplanan KTİMB Yönetim Kurulu eylem kararı aldı. Bu çerçevede, bugün eylem komitesi toplanarak yapılacak eylemlerin şekli ve zamanı konusunda karar üretecek.

Öte yandan, KTİMB Yönetim Kurulu,  Birlik Başkanı Cafer Gürcafer'e de KKTC ve TC yetkilileri ile uzlaşı sağlanması için sürdürülecek görüşmelerde tam yetki verdi.

Güncelleme Tarihi: 23 Eylül 2016, 13:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104