“Net kâr 3 milyon TL’yi buldu”

banner37

Şeker Sigorta Kıbrıs Ltd. Genel Müdürü Mehmet Betmezoğlu, 2019 üçüncü çeyrek verilerini kamuoyuyla paylaştı

“Net kâr 3 milyon TL’yi buldu”
banner90
banner99

Şeker Sigorta Ltd. Kıbrıs Genel Müdürü Mehmet Betmezoğlu, şirketin 2019 periyodu üçüncü çeyreği sonuçlar hakkında açıklamalarda bulundu.

Prim bazında bir önceki yıla göre yüzde 39 büyüme, poliçe bazında yüzde 5 ve tahsilatta yüzde 30 bandında artış gerçekleştiğini kaydeden Betmezoğlu, genel idari giderlerde ise yine bir önceki yılın aynı dönemine nazaran toplam yüzde 98’lik bir tasarruf sağlandığı bilgisini kamuoyuyla paylaştı.

Şirketin, ilgili dönem itibarıyla net kârının 2 milyon 928 bin TL olarak tahakkuk ettiğini de aktaran Betmezoğlu, “Halkımızın malı Kıbrıs Türk Merkez Bankası’nın iştiraki Şeker Sigorta’nın mali gücünün de son derece iyi noktada olduğu görülmektedir” ifadelerini kullandı.

Betmezoğlu, ayrıca, kurumun yönetim kurulunun aldığı çeşitli yönetsel ve mesleki eğitsel düzenlemeler ile sigorta ürünlerinin halka daha iyi tanıtılması ve pazarlanması amacıyla alınan önlemler sonucunda bahse konu bu olumlu sonuçların alınmasının akabinde müşteri memnuniyetinin sağlanmasına da katkısı olan Şeker Sigorta Kıbrıs Ltd. Yönetim Kurulu’na ve personeline teşekkürlerini de iletti.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75