banner6

Piyasalarda Haftanın Son İşlem Gününde Ekonomik Veriler Yoğun Olacak!

banner37

Piyasalar haftanın son günü özellikle Türkiye ve ABD'den gelecek verileri takip edecekler. Türkiye özel sektörün yurt dışından sağladığı kredi borcu, konut satışları, tarım ürünleri fiyatları ve 'Piyasa Katılımcıları Anketi' izlenirken, ABD'de perakende satışlar, ithal fiyatları, Michigan tüketici güven endeksi öne çıkıyor.

Piyasalarda Haftanın Son İşlem Gününde Ekonomik Veriler Yoğun Olacak!
banner99

Beyaz Saray Ekonomik Danışmanlar Konseyi Başkanı Cecilia Rouse, ABD iş gücü piyasasının ekonomide bir "yumuşak iniş" olasılığını ortaya çıkaracak şekilde soğumaya başladığını, ekonominin bir resesyondan kaçınabileceğini söyledi.

Arjantin Ekonomi Bakanı Sergio Massa, Ülkesinin Paris Kulübü'ne borçlu olduğu 2 milyar dolar için anlaşmaya yakın olduğunu söyledi.

JPMorgan Chase CEO'su Jamie Dimon, kalıcı ve yüksek enflasyonun ABD Merkez Bankası(Fed) faiz oranını yüzde 4,5'in üzerine çıkarmaya teşvik edebileceği konusunda uyardı.

Singapur Para Otoritesi (MAS), 14 yılın en yüksek seviyesine yakın seyreden enflasyonu dizginlemek için bu yıl dördüncü kez para politikasını sıkılaştırdı.

Çin'de tüketici enflasyonu gıda fiyatlarında yaşanan yükselişe bağlı olarak son iki yılın en hızlı artışını gösterdi. Ancak artış piyasa beklentilerinin altında kaldı.

Singapur ekonomisi yılın üçüncü çeyreğinde öncü verilerle hizmetler ve inşaat sektörlerinden aldığı destekle beklentilerin üzerinde bir büyüme gösterdi.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası(TCMB), özel sektörün yurt dışından sağladığı kredi borcu rakamlarını yayımlayacak. En son borç rakamı 162 milyar dolar olarak açıklanmıştı (10.00).

Türkiye İstatistik Kurumu(TÜİK), konut satış rakamlarını yayımlayacak. Konut satışlarında en son yüzde 12,7 düşüşle 123 bin 491 rakamı görülmüştü (10.00).

TÜİK'in aynı saatte açıklayacağı diğer veriler tarım ürünleri üretici fiyatları ve ücretli çalışan istatistikleri olacak.

TCMB ayrıca 'Piyasa Katılımcıları Anketi' sonuçlarını da yayımlayacak. Ankette yıl sonu enflasyon beklentisi yüzde 67,73, gelecek 12 aya ilişkin beklenti yüzde 36,74 seviyesinde bulunuyor. (10.00).

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türkiye-Katar Yüksek Stratejik Komite 8. Toplantısı çerçevesinde Katar Dışişleri Bakanı Şeyh Muhammed bin Abdurrahman Al Sani ile ortak basın toplantısı düzenleyecek (11.45).

TCMB'den gelecek en son veri ikinci çeyrek dönem için 'finansal hesaplar' olacak (14.30).

Almanya'dan toptan fiyatlar ve tarım üretici fiyatları verileri gelecek (09.00).

Hindistan'ın toptan fiyat verileri yayımlanacak. Toptan fiyatlar en son yüzde 12,41 seviyesine ulaşmıştı (09.30). 

Fransa ve İspanya'nın nihai tüketici fiyatları verileri ard arda yayımlanacak (09.45, 10.00). 

Euro Bölgesi için ticaret rakamları duyurulacak (12.00). 

ABD'de veri akışı perakende satışlar ve ithal fiyatlar verileriyle başlayacak. En son yüzde 0,3 artış gösteren perakende satışlar için beklenti yine aynı seviyede oluştu (15.30).

Aynı saatte Kanada'dan imalat satış ve stokları ile toptan satış ve stok rakamları gelecek.

ABD'den gelecek diğer veriler Michigan tüketici güven endeksi, işletme stokları olacak ve Baker Hughes sondaj kule sayıları olacak (17.00, 20.00)

Kansas City Fed Başkanı Esther George, S&P Global Ratings tarafından düzenlenen sanal S&P Global Finance Sohbet Serisi'nde ekonomik görünüm hakkında konuşacak (17.00).

ABD Merkez Bankası(Fed) Üyesi Lisa Cook, Ulusal Bankacılar Birliği 95. Yıldönümü Konferansı'nda ABD ekonomisi üzerine konuşma yapacak (17.30).

ABD'de Citigroup, JPMorgan, Morgan Stanley, US Bancorp ve Wells Fargo'nun bilanço rakamları takip edilecek.

Bölgede son veri Arjantin'in enflasyon rakamları olacak. Ülkede enflasyon yüzde 78,5 seviyesine kadar çıktı (22.00).

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner110

banner104