Rutin denetim değil, belli noktalar incelendi

banner37

Maliye Bakanlığı Teftiş ve İnceleme Kurulu’nun, Cypfruvex’te başlattığı mali denetimler tamamlandı. İncelemelerle ilgili rapor hazırlanarak Maliye Bakanı'na sunuldu

Rutin denetim değil, belli noktalar incelendi
banner90
banner99

Ceren ÖZBİL

Maliye Bakanlığı Teftiş ve İnceleme Kurulu'nun geçtiğimiz yılın eylül ayında Cypfruvex’te başlattığı mali denetimler tamamlandı.

Yaklaşık 5 aydır Cypfruvex’le ilgili inceleme yapan Maliye Bakanlığı Teftiş ve İnceleme Kurulu müfettişleri, raporlarını hazırlayıp, Maliye Bakanı'na sundu.

Maliye Bakanlığı Teftiş ve İnceleme Kurulu Başkanı Hasan Özyel, incelemenin şikayet üzerine başlatıldığını açıklarken, Cypfruvex’in yetkilileri bu iddiaları yalanlayıp, “Rutin bir denetim yapıldı, ancak bize de bir şey açıklanmadı” dedi.

Özyel: Belli noktalar incelendi

Hasan Özyel, yapılan incelemelerde, şirketin bir yıllık hesaplarına bakılmadığını ve sadece belli noktaların incelendiğini söyledi.

banner134
İncelemeyle ilgili raporun da hazırlanarak Maliye Bakanı'na iletildiğini kaydeden Özyel, bakanın incelemesinin ardından da gerekli açıklamaların yapılacağını belirtti.

Dimililer: Tüm işlemler fatura ve makbuz karşılığı yapılıyor

Cyprfruvex Yönetim Kurulu Başkanı Harun Dimililer ise Maliye Bakanlığı Teftiş ve İnceleme Kurulu tarafından şirkette teftiş yapıldığını doğruladı.

Bu teftişin herhangi bir şikayet üzerine yapılmadığını kaydeden Dimililer, rutin bir denetim olduğunu belirtti ve şirketteki tüm işlerin, fatura ve makbuz karşılığında yapıldığını söyledi.

“Keşke her sene yapılsa”

Dimililer, Maliye Bakanlığı Teftiş ve İnceleme Kurulu’nun bu yıl yaptığı incelemelerin her yıl yapılmasını istedi.

Harun Dimililer, “Biz bu denetimden çok memnun olduk. Keşke her yıl böyle denetim yapılsa” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 20 Şubat 2018, 09:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75