banner6

Sendikalardan hükümete zam eleştirisi

banner37

Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası (KTÖS), Kıbrıs Türk Orta Eğitim Öğretmenler Sendikası (KTOEÖS) ve Kıbrıs Türk Amme Memurları Sendikası (KTAMS) ortak basın açıklaması yayınlayarak hükümeti eleştirdi.  

Sendikalardan hükümete zam eleştirisi
banner151

"Topluma yalan beyanda bulunmayı siyaset yapmak olarak değerlendiren UBP-DP hükümeti yetkilileri, sorumluluktan kaçarak zamları gizlemeye çalışmaktadırlar" denilen açıklamada şu ifadeler yer aldı:

Akaryakıt, tüp gaz, elektrik, su, telefon, internet, dolaylı vergiler, pul, araç ruhsatları ve tüm tüketim mallarına okkalı zamlar yapan UBP-DP hükümeti sorumluluk almaktan kaçmaktadır. “Zamlar gözden geçirilecektir. Türk lirasına güvenin, dövizdeki dalgalanma durmadan tedbir alamayız, telefona zam protokol gereğidir. Türk Lirası kullanıyoruz ne yapalım? gibi sorumsuz açıklamalarla toplumla alay edilmektedir.

Ev kirasından, emlak değerlerine, beyaz eşyadan tüm tüketim mallarına kadar piyasadaki her şey döviz ile satılırken, maalesef maaş ve ücretler Türk Lirası olmaya ve TL’nin enflasyonu nedeni ile erimeye devam etmektedir. UBP-DP Hükümeti ise mazeret üreterek asgari ücreti bile belirlememek için yoğun uğraş vererek, çalışanların emeklerini çalmayı sürdürmektedir. Emek hırsızı UBP-DP hükümeti çalışanlara ve halka hiçbir refah artırıcı önlem getirmezken, saltanat uğruna 17 kara Mercedes almaya, 143 müşavire maaş yetiştirmeye, yandaşlarını usulsüzce gereksiz yerlere atamaya, çalışmayan partileri korumaya, siyasi partilere milyonlar aktarmaya, uyduruk dış temsilcilere yüksek maaşlı atamalar yapmaya, sahilleri kıyıları peşkeş çekmeye, ihalesiz işlere, usulsüz ihalelere, vergi ve elektrik borcu bağışlamaya, yandaş sermayeye devletin kaynaklarını aktarmaya, dış gezilere aile bireylerini de götürerek devletin kaynaklarını bireysel menfaatlere harcamaya ve başta Kıbrıs Kredi Bankası’ndan hortumlanan 54 milyon Sterlin ile diğer hortumlanan bankalardaki mevduatların geriye tahsilini engellemeye devam etmektedir. Vatandaş batarken onlar servetlerini bile açıklamaktan kaçmaktadırlar.

Halkı sefalete, işsizliğe, borç batağına sürükleyen emek hırsızı UBP-DP Hükümeti saltanatını tüm ihtişamı ile sürdürürken, bizi mazeretler ile oyalayan bu anlayışa karşı en etkin direnişi göstermeye kararlıyız. Çözüm düşmanı, emek hırsızı UBP-DP hükümetine karşı her türlü demokratik hakkımızı kullanacağımızdan hiç kimsenin kuşkusu olmasın. Halkımızı gerizekalı yerine koyduğunu çekinmeden söyleyen, bu demokrasiden, insan haklarından nasibini almamış, emek hırsızlığını alışkanlık haline getirmiş, sermaye yandaşı, saltanat düşkünü, barış düşmanı kukla yöneticilere ihtiyacımız yoktur.

 

Saygılarımızla,

 

Ahmet Kaptan                                                 Tahir Gökçebel                                Şener Elcil

KTAMS Başkan                                            KTOEÖS Başkanı                   KTÖS Genel Sekreteri

 

Güncelleme Tarihi: 31 Ocak 2017, 14:18
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner75

banner88

banner110