Seyrüsefer affı sona erdi

banner37

Üç aylık af süresi zarfında binlerce araç yeniden kayıt altına alınırken, seyrüsefer affının sona ermesiyle birlikte gözler artık seyrüsefer sisteminde yapılacak olan değişikliğe çevrildi.

banner87
Seyrüsefer affı sona erdi
banner90
banner99

Ahmet VAMIK

Bakanlar Kurulu kararı ile 15 Mart’ta Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe giren seyrüsefer affı dün itibariyle sona erdi.

Seyrüsefer affının son gününde vatandaşlar yine Lefkoşa Araç Kayıt Şubesi’ne akın etti. Seyrüsefer affının son haftasında araç kayıt birimlerinde yaşanan yoğunluk affın son gününde de devam etti.

Geçtiğimiz hafta aşırı bir yoğunluk yaşanan Araç Muayene Şubesi’nde affın son günü çok fazla yoğunluk yaşanmazken, Araç Kayıt Şubesi’nde ise adeta izdiham vardı.

Denetim eksikliği nedeniyle araçlarının evraklarını gününde çıkarmayan ve araçları kayıttan düşen sürücüler hükümetin sağladığı af olanağından faydalanmak için 3 ay boyunca araç kayıt birimlerine akın etti.

Seyrüsefer affından yararlanmak isteyenler için geçtiğimiz hafta cumartesi günü dahi araç kayıt birimlerinin hizmet vermesine rağmen yine de son güne kadar yoğunluk yaşanmaya devam etti.

Üç aylık süre zarfında binlerce araç yeniden kayıt altına alınırken, affın sona ermesiyle birlikte gözler artık seyrüsefer sisteminde yapılacak olan değişikliğe çevrildi.

Güncelleme Tarihi: 15 Haziran 2017, 08:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75