banner6

Soyer: GSM'de zam yüzde 9.8 olarak uygulamada

banner37

CTP Milletvekili Ferdi Sabit Soyer Meclis'te “Ulaştırma, Haberleşme ve Ekonomideki Gelişmeler” konusunda konuştu.

Soyer: GSM'de zam yüzde 9.8 olarak uygulamada
banner151 banner143

Mobil telefonlarla konuşma ücretlerine yüzde 10 zam yapıldığını, daha sonra bu zammın bir ay ertelendiğini söyleyen Soyer, zammın bir ay sonrasında yüzde 9.8 olarak uygulamaya girdiğini belirtti.

Soyer, sorumluluğun hükümette olduğunu belirterek, “Hükümetin güçlü ekonomik şirketlerin belirleyiciliğinin esiri durumunda olduğunu” savundu.

Havaalanındaki gelir paylaşımı konusuna değinen Soyer, 17 Şubat’ta sürecin başladığını ve hükümetin halka ve meclise bu konuda bilgi vermesi gerektiğini belirtti.

Söz konusu işletmecinin devlete 20 milyon Euro vereceğini açıkladığını dile getiren Soyer, açıklamanın şirket tarafından değil devlet tarafından yapılması gerektiğini kaydetti.

Soyer, siber korsanlığın arttığını ve devletler arasında da bunun yapıldığını belirterek, ülkedeki yetersizlikler nedeniyle telefon hattına kaçak şekilde girilmesi sonucu çok sayıda kişinin mağdur olduğunu belirtti.

Telefon Dairesi’nin özelleştirilmesi konusunun gündeme getirildiğini söyleyen Soyer, bu konuda ayrıntılı bilgi verilmesi gerektiğini dile getirdi.

Soyer, dairenin tamamen devreden çıkmasına ilişkin bir formülün “çok ciddi olumsuz sonuçlar doğuracağını”, hava ve telekomünikasyonun özelleşmesiyle yerel emeğin tamamen devre dışı kalacağını savundu.

Ferdi Saber Soyer, “Yerel emek yoksa o topraklarda yaşayan insanların geleceği de yoktur” dedi.

Güncelleme Tarihi: 21 Mart 2017, 14:48
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104